Code-share Finnair i Bangkok Airways

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
23 stycznia 2012 11:52
Reklama

Dziś (23.01) linie Finnair podpisały porozumienie code-share o wspólnych lotach z Bangkok Airways. Dzięki tej współpracy pasażerowie Finnair podróżujący do Bangkoku, Hongkongu lub Singapuru będą mieli ułatwiony dostęp do kolejnych miast w Tajlandii.Dzięki nowemu sojuszowi pasażerowie Finnair mają możliwość odwiedzenia dwóch azjatyckich metropolii w trakcie jednej podróży. Linie Finnair są jedynym w Europie przewoźnikiem, który oferuje przystanek w Hongkongu i Singapurze podczas podróży do popularnych resortów wypoczynkowych w Tajlandii – Koh Samui, Phuket czy Chiang Mai.

- Nowe porozumienie otwiera nowe możliwości dla naszych pasażerów – teraz lot do Tajlandii będzie można połączyć ze zwiedzaniem innych miejsc w Azji, urozmaicając tym samym swoją podróż – powiedział Hannu Sundberg, wiceprezes ds. sojuszów lotniczych w Finnair.- Każdy z całorocznych, codziennych lotów z Helsinek do Singapuru, Bangkoku i Hongkongu jest z lotami Bangkok Airways na rajską wyspę Koh Samui. Wśród turystów z Europy coraz większą popularnością cieszy się również Chiang Mai oraz północna część Tajlandii – w rejon ten można teraz dostać się za pośrednictwem dwóch codziennych lotów Finnair do Bangkoku, podobnie jak do Phuket na południu Tajlandii – dodał Sundberg.

Codzienne, objęte porozumieniem loty na trasie Bangkok - Samui, Bangkok - Phuket, Bangkok - Chiang Mai, Singapur - Samui i Hongkong - Samui będą oznaczone zarówno kodem linii Finnair (AY), jak i kodem Bangkok Airways (PG).

Bangkok Airways to jedyne azjatyckie linie lotnicze, którym Skytrax przyznał nagrodę dla najlepszych regionalnych linii lotniczych już szósty rok z rzędu. Flota przewoźnika składa się z 18 samolotów: siedmiu Airbusów A319, trzech maszyn A320 oraz ośmiu samolotów ATR-72. W ubiegłym roku przewoźnik anulował zamówienie czterech samolotów Airbus A350-800. Powodem było kolejne opóźnienie programu A350 jak i późna data dostawy pierwszej maszyny. Według nieoficjalnych informacji Bangkok Airways obecnie negocjują z Boeingiem pozyskanie slotów na 4 maszyny 787-8 Dreamliner.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media, Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama