×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolejne strajki w IberiiPiloci hiszpańskiej linii lotniczej Iberia będą ponownie strajkować. Pasażerowie tego przewoźnika muszą spodziewać się utrudnień 25, 27 i 30 stycznia.

Zrzeszeni w związku zawodowym SEPLA piloci nie zgadzają się na utworzenie nowego oddziału firmy, linii Iberia Express. Uważają, że ich warunki pracy ulegną pogorszeniu, bo nowy przewoźnik będzie działał według modelu niskokosztowego. Piloci strajkowali już w grudniu, powodując odwołanie niemal jednej trzeciej wszystkich rejsów hiszpańskiej linii.

Iberia Express ma rozpocząć działalność z początkiem letniego rozkładu lotów, czyli pod koniec marca. Na początku we flocie linii znajdą się cztery Airbusy A320, ale ich liczba ma wzrosnąć do trzynastu przed końcem roku.Poza pilotami strajkować będą też pracownicy naziemni Iberii. Oficjalna decyzja o dacie protestu jeszcze nie zapadła. Najprawdopodobniej pracownicy naziemni będą strajkować w każdy poniedziałek i piątek od 3 lutego. Domagają się wydłużenia gwarantowanego w zbiorowym układzie pracy okresu zatrudnienia do końca 2015 r. 

Tego samego chcą członkowie personelu pokładowego Iberii. Będą oni głosować w sprawie strajku 20 stycznia. 

Zarząd linii wypowiada się, że choć nie jest przeciwny wydłużeniu gwarantowanego okresu zatrudnienia, to nie jest gotowy na taki krok w obecnej sytuacji ekonomicznej. 

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie