×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ANA: 100 tys. pasażerów Boeinga 787Dreamliner czyli najnowszy samolot pasażerski na świecie udowadnia swoją niezawodność, a także polepsza statystyki przewozowe. Potwierdziły to linie All Nippon Airways, które w miniony weekend, świętowały przewiezienie 100 tys. pasażera od momentu wejścia samolotu do służby w listopadzie 2011 roku.

W niedzielę (15.01) jubileuszowy pasażer znalazł się na pokładzie rejsu NH686 z Hiroszimy do Tokio-Haneda.

Sukces Dreamlinera, który wszedł do służby na dwóch trasach krajowych 1 listopada ubiegłego roku, jest dodatkowo podkreślony przez bardzo duże wypełnienie samolotów. Współczynnik zapełnienia B787 na trasach z Tokio-Haneda do Okayama i Hiroszima osiągnął prawie 90%, w porównaniu do 72,2% dla wszystkich pozostałych rejsów ANA pomiędzy tymi miastami i 67,7% w analogicznym okresie roku 2010.ANA, która zamówiła w sumie 55 Dreamlinerów, rozpoczęła pierwsze loty międzynarodowe. 14 stycznia Dreamliner poleciał do Pekinu, a już za kilka dni, 21 stycznia, maszyna zainauguruje rejsy na trasie Tokio-Haneda - Frankfurt. Wspomniany lot do Frankfurtu jest wypełniony w 99%, a do końca stycznia średnie wypełnienie samolotu wynosi 78,8% i stale rośnie.

Wiarygodność 787 została również potwierdzona 96,3% niezawodnością w porównaniu do średniej grupy ANA, która wyniosła w tym samym okresie 96,1%.

Piotr Bożyk
Fot. Walter Blakegość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie