×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Singapore: Frankfurt i Nowy Jork z A380Dziś (16.01) Singapore Airlines zainaugurowały operacje Airbusem A380 na istniejącej już trasie Singapur - Frankfurt - Nowy Jork. SuperJumbo odleciał z Singapuru krótko po północy czasu lokalnego. Z 450 pasażerami na pokładzie, lot SQ26 wylądował we Frankfurcie o 6:10, a do Nowego Jorku odleciał o 8:20. Na lotnisku JFK samolot wyląduje o 11:10 czasu lokalnego.

Rejsy Airbusa A380 zastąpią na tej trasie dotychczasowe loty Boeinga 747-400. Tym samym zdolność przewozowa przewoźnika wzrośnie o 25%. Dla przewoźnika Frankfurt i Nowy Jork będą kolejno dziewiątym i dziesiątym miastem, do których poleci największy samolot pasażerski świata.Frankfurt jest czwartym punktem w Europie, po Londynie, Paryżu i Zurychu, a Nowy Jork jest drugim miastem w Ameryce Północnej, po Los Angeles, gdzie Singapore Airlines operuje na Airbusie A380.

Singapore Airlines są pierwszą linią na świecie, która w październiku 2007 roku otrzymała Airbusa A380. Linia obecnie posiada 15 samolotów A380 oraz posiada zamówienia na kolejne cztery maszyny tego typu. Do tej pory przez pokłady A380 przewoźnika przewinęło się ponad 6 milionów pasażerów.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie