×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair zamknie trzy europejskie trasyLinie Finnair po dokładnej analizie, optymalizują swoją siatkę połączeń. Finnair zakończy loty na nieopłacalnych trasach do Kajaani, Kijowa i Stuttgartu.

1 marca fiński przewoźnik przestanie oferować loty z Helsinek do Kajaani i Stuttgartu, natomiast od 11 marca nie polecimy również do Kijowa.

Wspomniane trasy były nieopłacalne już od dłuższego czasu. Nawet po wprowadzeniu nowego, atrakcyjnego modelu cenowego, liczba klientów nie wzrosła - powiedział Petri Schaaf, wiceprezes Finnair ds. sprzedaży globalnej.Nieustannie rozwijamy i dopasowujemy naszą siatkę połączeń, co polega między innymi na szacowaniu opłacalności poszczególnych połączeń jaki i całości siatki – powiedział Gregory Kaldahl, wiceprezes Finnair ds. zarządzania zasobami. – Decyzję podjęliśmy po długich i dokładnych analizach, jest nam oczywiście przykro z powodu niedogodności, jakie spowoduje ona dla klientów, którzy korzystali z tych lotów. Jednak w trudnych czasach musimy tworzyć lepsze warunki dla naszych pozostałych połączeń - dodał Kaldahl.

Jesienią 2012 roku linia Finnair planuje również zmniejszyć flotę średniego zasięgu o cztery maszyny z rodziny Airbusa A320. O wspomnianej optymalizacji pisaliśmy w materiale Finnair: Optymalizacja floty.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie