×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Certyfikat dla ModlinaMazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin otrzymał Certyfikat Instytucji Zapewniającej Służby Żeglugi Powietrznej.

W uzasadnieniu decyzji Urzędu Lotnictwa Cywilnego czytamy, iż „w zrealizowanym procesie certyfikacji zostało potwierdzone, że Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin spełnia warunki i wymagania określone w rozporządzeniu Komisji (UE) […] ustanawiającym wspólne wymogi dotyczące zapewniania służb żeglugi powietrznej (UE) […] i został uznany za zdolny do prowadzenia działalności w lotnictwie cywilnym w zakresie zapewniania służb żeglugi powietrznej, określonych w przedmiotowym certyfikacie.

Oznacza to, że Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin spełnia europejskie wymogi do zapewnienia lotniskowej służby informacji powietrznej (AFIS) w strefie ruchu lotniskowego (ATZ) Warszawa-Modlin.

Jednocześnie prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego zatwierdził specyfikacje operacyjne. Tym samym Lotnisko Warszawa/Modlin jest pierwszym w Polsce lotniskiem, które posiada własną służbę informacji powietrznej – AFIS (Aerodrome Flight Information Service). Służba informacji powietrznej zajmuje się udzielaniem informacji i użytecznych wskazówek dla bezpiecznego i sprawnego wykonywania lotów, kapitanom statków powietrznych w swojej przestrzeni odpowiedzialności, oraz pełni służbę alarmową.gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie