Certyfikat dla Modlina

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
11 stycznia 2012 18:47
5 komentarzy
Reklama

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin otrzymał Certyfikat Instytucji Zapewniającej Służby Żeglugi Powietrznej.

W uzasadnieniu decyzji Urzędu Lotnictwa Cywilnego czytamy, iż „w zrealizowanym procesie certyfikacji zostało potwierdzone, że Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin spełnia warunki i wymagania określone w rozporządzeniu Komisji (UE) […] ustanawiającym wspólne wymogi dotyczące zapewniania służb żeglugi powietrznej (UE) […] i został uznany za zdolny do prowadzenia działalności w lotnictwie cywilnym w zakresie zapewniania służb żeglugi powietrznej, określonych w przedmiotowym certyfikacie.

Oznacza to, że Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin spełnia europejskie wymogi do zapewnienia lotniskowej służby informacji powietrznej (AFIS) w strefie ruchu lotniskowego (ATZ) Warszawa-Modlin.

Jednocześnie prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego zatwierdził specyfikacje operacyjne. Tym samym Lotnisko Warszawa/Modlin jest pierwszym w Polsce lotniskiem, które posiada własną służbę informacji powietrznej – AFIS (Aerodrome Flight Information Service). Służba informacji powietrznej zajmuje się udzielaniem informacji i użytecznych wskazówek dla bezpiecznego i sprawnego wykonywania lotów, kapitanom statków powietrznych w swojej przestrzeni odpowiedzialności, oraz pełni służbę alarmową.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gosc_7c3b1 2012-01-19 15:13   
gosc_7c3b1 - Profil gosc_7c3b1
No super nareszcie Polacy potrafia myslec i oszczedzac.Wiele pomniejszych lotnisk dziala w ten sposob w calym cywilizowanym swiecie.Ja latam na lotnisko w Molde i nie widze problemu w tym ze nie ma ATC.Zreszta w LCJ mogliby ustanowic ta sluzbe w nocy i nie byloby problemu z zamykaniem na noc lotniska.No i jest o wiele taniej niz utrzymywanie wysokoplatnego kontrolera ATC.Gratulacje
gosc_57fc0 2012-01-16 18:49   
gosc_57fc0 - Profil gosc_57fc0
To dłuzsza historia i pewnie coś napiszę do prasy branżowej
pozdrawiam
gosc_26fd4 2012-01-12 09:37   
gosc_26fd4 - Profil gosc_26fd4
FR akurat wymaga. Niektórym mniejszym przewoźnikom wystarczy AFIS. W praktyce tak naprawdę zależy to od poziomu ruchu. Bo będąc jedynym a/c w przestrzeni można się obyć niemal bez niczego, natomiast kiedy jest lub może być ich kilka...

Modlin od ATC nie ucieknie.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama