×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Chopina uruchomi galerię sztukiJutro (11.01) warszawskie lotnisko Chopina uruchomi galerię sztuki, w której prezentowane będą największe dzieła polskich artystów ze zbiorów Narodowej Galerii Sztuki Zachęta oraz Muzeum Narodowego. Celem projektu jest promocja polskiej sztuki i prezentowanie jej szerokiemu gronu odbiorców.

- Reklamujemy nasz port hasłem "Kultura najwyższych lotów" dlatego staramy się zapewniać naszym klientom najwyższy standard usług. Uruchomienie galerii we współpracy z dwiema najpoważniejszymi instytucjami muzealnymi w Polsce jest dla nas ogromnym zaszczytem, a dla naszych pasażerów ciekawym miejscem do zobaczenia w czasie pobytu ma lotnisku – zapewnia Radosław Żuk, dyrektor Biura Public Relations Lotniska Chopina w Warszawie.W lotniskowej galerii prezentowane będą czasowe wystawy z dziełami wybranymi ze zbiorów Zachęty i Muzeum Narodowego. Jako pierwsza otwarta zostanie wystawa pt. "Warszawa ZAchęca" ze zdjęciami, filmami i obrazami prezentującymi historię Warszawy lub wydarzenia, które miały miejsce w tym mieście.

- Wystawa składa się przede wszystkim z prac polskich twórców współczesnych prezentowanych w Zachęcie oraz dzieł współprodukowanych przez galerię w związku z jej projektami. Tematem, który łączy wszystkie prezentowane dzieła jest Warszawa i jej przeszłość, teraźniejszość i przyszłość – powiedziała Małgorzata Bogdańska-Krzyżanek, kuratorka wystawy.

Na wystawie obejrzeć można m.in. fotografie Leonarda Sempolińskiego z lat 50., na których pokazywane są budynki należące dziś do kanonu architektonicznego stolicy, ale wówczas funkcjonujące jeszcze w zupełnie odmiennym kontekście urbanistycznym (niektóre jeszcze w budowie). Także do historii odwołuje się film Joanny Rajkowskiej (autorki słynnej palmy na rodzie de Gaulle’a), która oprowadza widzów po ważnych miejscach swojego rodzinnego miasta.Wielkoformatowe futurystyczne fotomontaże Kobasa Laksy ukazują wizje przyszłego życia i nowe funkcje współczesnych warszawskich gmachów uwiecznionych na fotografiach Nicolasa Grospierre’a. Zaś na obrazach Edwarda Dwurnika oraz Anety Grzeszykowskiej i Jana Smagi prezentowany jest socjologiczny portret znanych miejsc w Warszawie takich jak Zachęta czy budynek YMCA.

Wystawa "Warszawa ZAchęca" otwarta zostanie 11 stycznia. Oglądać ją będzie można do 11 marca w galerii zlokalizowanej na poziomie odlotów w przejściu pomiędzy starą a nową częścią Terminala A w pobliżu kaplicy.

Fot. Lotnisko Chopina
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie