×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: Nowy lotniskowy układ drogowyW poniedziałek, 9 stycznia 2012 roku, w życie wchodzi nowy układ drogowy na lotnisku w Gdańsku. Usprawniona zostanie komunikacja pod terminalem 1 oraz nowym terminalem 2.

Od poniedziałku kierowcy, odwożący pasażerów na gdańskie lotnisko, skorzystać będą mogli ze strefy „Kiss & Fly”, umożliwiającej bezpłatny postój pojazdu w czasie nieprzekraczającym 10 minut. Dla osób, które będą chciały spędzić nieco więcej czasu z odlatującymi bliskimi lub będą czekały na ich przylot, przeznaczonych jest 307 miejsc na krótkoterminowym parkingu czerwonym, zlokalizowanym bezpośrednio przed Terminalem T1. Kolejnymi parkingami układu drogowego są: średnioterminowy parking zielony (350 miejsc) oraz długoterminowy parking niebieski (472 miejsca).

- Stawki parkingowe zostały skalkulowane w taki sposób, aby motywować kierowców do korzystania z danego typu parkingu w zależności od zakładanej długości czasu postoju – mówi Jarosław Kaczkowski, kierownik Poland Car Parking Sp. z o.o.

Ponadto, zarządzająca parkingami na terenie portu lotniczego Gdańsk, spółka Poland Car Parking przygotowała specjalną promocję dla pasażerów linii niskokosztowych oraz czarterowych. W okresie od 9 stycznia do 31 marca 2012 roku 2 tygodniowe parkowanie samochodu przez pasażerów wspomnianych linii na długoterminowym parkingu niebieskim będzie kosztowało 89 złotych. 

- Uważam, porównując ceny parkingu niebieskiego na przykład z cenami dojazdu taksówką do i z lotniska, że wielu pasażerów udających się na wakacje, wybierze dojazd na lotnisko własnym samochodem – dodaje Jarosław Kaczkowski.

Nowy układ drogowy to nie tylko parkingi. Przewidziano również specjalną strefę, umożliwiającą podjazd pod sam terminal pasażerski autobusom komunikacji miejskiej oraz taksówkom. Dwujezdniowy węzeł pod terminalami pasażerskimi skomunikowany z niedawno oddaną do użytku nową ulicą Słowackiego powinien zapewnić sprawną 
i wygodną komunikację pasażerom, korzystającym ze wszystkich form transportu.

- Zwiększając wielokrotnie przepustowość infrastruktury lotniskowej nie mogliśmy zapomnieć o najbliższej infrastrukturze drogowej. Nowy, wyższy komfort podróżowania z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, to także wygodny podjazd pod terminale pasażerskie. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby osiągnąć optymalne rozwiązanie komunikacyjne. Będziemy na bieżąco monitorowali, jak sprawdzają się nasze nowe rozwiązania. Oczywiście niezależnie od jakości infrastruktury, najważniejszym czynnikiem pozostaje także ten ludzki. Bardzo wiele zależy od kultury i zdyscyplinowania kierowców. W tym celu uruchamiamy również zaawansowany system monitoringu, umożliwiający m.in. sprawne identyfikowanie pojazdów i ich kierowców nieprzestrzegających znaków i przepisów drogowych – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Anna Żuchlińska
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie