×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowa strona LOTu pod naszą lupą!Polskie Linie Lotnicze LOT udostępniły dziś (7.01) nową odsłonę swojej witryny internetowej. Przyjrzyjmy się, jakie zmiany i udogodnienia wprowadził dla swoich pasażerów nasz narodowy przewoźnik.Wchodząc obecnie na stronę główną LOTu wita nas baner reklamujący promocję First Minute. Dopiero pod spodem znajdziemy wyszukiwarkę lotów - jest bardziej zwięzła i ma mniej dostępnych opcji od poprzedniej, zniknęła m.in. możliwość dodania kodu zniżkowego Citi.


Za pomocą wyszukiwarki możemy znaleźć także najniższe ceny biletów na trasach krajowych, europejskich oraz dalekodystansowych, zarezerwować hotel, wynająć auto czy sprawdzić rozkład lotów. Dzięki dwóm kolejnym zakładkom możemy śledzić lot lub dokonać odprawy on-line.Poniżej znajdziemy informacje o programie Miles&More oraz wizualizacje i wiadomości na temat długo oczekiwanego przez LOT samolotu Boeing 787 Dreamliner.

Najwięcej zmian zauważamy podczas rezerwacji biletów. Czytelny do tej pory system taryf teraz "cieszy" oko feerią barw. Miłośnicy kolorów na pewno będą zachwyceni, jednak o wiele za duża czcionka oraz kolorystyka sprawiają, że wszystko zlewa się w mało przejrzystą całość.


Na etapie rezerwacji lotów zniknęła nam również bardzo przydatna wyszukiwarka połączeń, która do tej pory umożliwiała nam szybką zmianę zarówno dat, jak i miejsca docelowego. 

Nowym udogodnieniem jest natomiast mapa połączeń przewoźnika - wybierając miejsce wylotu możemy sprawdzić wszystkie miejsca docelowe, do których bezpośrednio lata LOT, możemy wyświetlić wszystkie możliwe trasy między dwoma miastami oraz sprawdzić loty danego dnia między dwoma lotniskami.W prosty sposób sprawdziym również, ile bagażu oraz nadbagażu możemy zabrać w podróż w zależności od trasy przelotu oraz klasy (ekonomicznej lub biznesowej).Dobrze prezentuje się również zakładka Lataj z LOT-em, w której zaprezentowano informacje o posiłkach serwowanych podczas lotu, rozrywce na pokładzie, magazynie pokładowym. Znajdziemy tu również informacje o flocie oraz załodze przewoźnika, a także o udogodnieniach dla pasażerów.

 
Niestety przy kolejnych krokach, podczas rezerwacji biletów, pojawiają się komunikaty o przejściu z bezpiecznej (https) na niebezpieczną (http) stronę. W dalszym ciągu przewoźnik nie rozwiązał też kwestii profilu użytkownika - po zalogowaniu się dalej nie mamy informacji na temat aktywnych rezerwacji, pomimo że były one dokonane z profilu.

Zmiany na stronie LOT-u dotyczą głównie elementów graficznych i informacyjnych, nie jest to jednak zmiana mająca na celu ulepszenie funkcjonalności samego procesu rezerwacji. Miejmy nadzieję, że wkrótce przewoźnik pomyśli i o tym.

Nowa strona wymaga kilku poprawek. Ogólnie zmiany od strony graficznej oceniamy bardzo pozytywnie, jednak czekamy na większe udogodnienia w samym procesie rezerwacji biletów. Bo to przecież na stronie linii lotniczej jest najważniejsze.

A Wam jak się podobają zmiany na stronie LOT-u?

Anna Żuchlińskagość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie