Nowa strona LOTu pod naszą lupą!

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
07 stycznia 2012 14:45
24 komentarzy
Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT udostępniły dziś (7.01) nową odsłonę swojej witryny internetowej. Przyjrzyjmy się, jakie zmiany i udogodnienia wprowadził dla swoich pasażerów nasz narodowy przewoźnik.Wchodząc obecnie na stronę główną LOTu wita nas baner reklamujący promocję First Minute. Dopiero pod spodem znajdziemy wyszukiwarkę lotów - jest bardziej zwięzła i ma mniej dostępnych opcji od poprzedniej, zniknęła m.in. możliwość dodania kodu zniżkowego Citi.


Za pomocą wyszukiwarki możemy znaleźć także najniższe ceny biletów na trasach krajowych, europejskich oraz dalekodystansowych, zarezerwować hotel, wynająć auto czy sprawdzić rozkład lotów. Dzięki dwóm kolejnym zakładkom możemy śledzić lot lub dokonać odprawy on-line.Poniżej znajdziemy informacje o programie Miles&More oraz wizualizacje i wiadomości na temat długo oczekiwanego przez LOT samolotu Boeing 787 Dreamliner.

Najwięcej zmian zauważamy podczas rezerwacji biletów. Czytelny do tej pory system taryf teraz "cieszy" oko feerią barw. Miłośnicy kolorów na pewno będą zachwyceni, jednak o wiele za duża czcionka oraz kolorystyka sprawiają, że wszystko zlewa się w mało przejrzystą całość.


Na etapie rezerwacji lotów zniknęła nam również bardzo przydatna wyszukiwarka połączeń, która do tej pory umożliwiała nam szybką zmianę zarówno dat, jak i miejsca docelowego.

Nowym udogodnieniem jest natomiast mapa połączeń przewoźnika - wybierając miejsce wylotu możemy sprawdzić wszystkie miejsca docelowe, do których bezpośrednio lata LOT, możemy wyświetlić wszystkie możliwe trasy między dwoma miastami oraz sprawdzić loty danego dnia między dwoma lotniskami.W prosty sposób sprawdziym również, ile bagażu oraz nadbagażu możemy zabrać w podróż w zależności od trasy przelotu oraz klasy (ekonomicznej lub biznesowej).Dobrze prezentuje się również zakładka Lataj z LOT-em, w której zaprezentowano informacje o posiłkach serwowanych podczas lotu, rozrywce na pokładzie, magazynie pokładowym. Znajdziemy tu również informacje o flocie oraz załodze przewoźnika, a także o udogodnieniach dla pasażerów.

Niestety przy kolejnych krokach, podczas rezerwacji biletów, pojawiają się komunikaty o przejściu z bezpiecznej (https) na niebezpieczną (http) stronę. W dalszym ciągu przewoźnik nie rozwiązał też kwestii profilu użytkownika - po zalogowaniu się dalej nie mamy informacji na temat aktywnych rezerwacji, pomimo że były one dokonane z profilu.

Zmiany na stronie LOT-u dotyczą głównie elementów graficznych i informacyjnych, nie jest to jednak zmiana mająca na celu ulepszenie funkcjonalności samego procesu rezerwacji. Miejmy nadzieję, że wkrótce przewoźnik pomyśli i o tym.

Nowa strona wymaga kilku poprawek. Ogólnie zmiany od strony graficznej oceniamy bardzo pozytywnie, jednak czekamy na większe udogodnienia w samym procesie rezerwacji biletów. Bo to przecież na stronie linii lotniczej jest najważniejsze.

A Wam jak się podobają zmiany na stronie LOT-u?

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gosc_45d27 2012-01-28 19:10   
gosc_45d27 - Profil gosc_45d27
beznadzieja!!!!!!!!!!!!! ja nie mogę sprawdzić swojej rezerwacji. lot powinien zadbać o szczegóły. ja osobiście uważam że stara strona była dużo lepsza.
gosc_94d48 2012-01-20 22:24   
gosc_94d48 - Profil gosc_94d48
Strona koszmar, mija kolejny tydzien i... nic sie nie zmienia, brak informacji o znizkach citi ( zreszta zmniejszonych), zakladka z kalendarzem tak sie otwiera, ze nie mozna z niego skorzystac, zero info na profilu - znalezc wlasna rezerwacje na stronie lotu - oto zadanie dla wytrwalych... czy ta firma nigdy nie znormalnieje? W 40 milionowym kraju, ktorego 8% mieszkancow mieszka zagranica, najwieksza linia lotnicza jest mniejsza od maltanskiej czy luksemburskiej... jajo!
ripasso 2012-01-17 11:27   
ripasso - Profil ripasso
przepraszam... odwrotnie. Jak zaaplikujesz zniżkę, to na następnej stronie możesz wybrać tylko polski port wylotu.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama