×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Cebu Pacific: Loty dalekodystansowe?Filipińskie linie niskokosztowe Cebu Pacific rozważają rozpoczęcie oferowania tanich rejsów dalekodystansowych, jeśli będzie duże zapotrzebowanie na takie trasy.

- Przyglądamy się i wyczekujemy okazji. Są pewne punkty na rynku, które zaczynamy obserwować. Na Bliskim Wschodzie jest 2,5 mln filipińczyków, a w samym USA ponad 4 mln. To są bardzo duże liczby, które zostały zaniedbane przez linie lotnicze z Filipin. Na nowe połączenia zdecydujemy się tylko wtedy, gdy będziemy w stanie osiągnąć zrównoważony zysk kosztów jednostkowych oraz potencjalnie zarobić na rejsach co jest ważne dla naszych akcjonariuszy. Po prostu muszę być osobiście przekonany, że istnieje rynek na tego typu połączenia - powiedział Lance Gokongwei, prezes Cebu Pacific w wywiadzie dla Airline Business.

Przewoźnik, który operuje obecnie na 29 Airbusach z rodziny A320 i dziewięciu ATR 72-500, posiada zamówienia na 30 maszyn A321neo. Do tej pory przewoźnik nie przejawiał zainteresowania maszynami szerokokadłubowymi. Jednak jak zapewnia prezes, prowadzone są już rozmowy z Airbusem jak i z Boeingiem.- W ramach naszego planu biznesowego, musimy poznać koszty operacyjne wszystkich szerokokadłubowych samolotów. Dlatego w ostatnim czasie mieliśmy już wstępne z rozmowy z dwoma producentami Airbusem i Boeingiem - potwierdza Gokongwei.

Jeśli linia zdecyduje się na rejsy dalekodystansowe to najprawdopodobniej utworzy osobną spółkę zarządzającą tego typu usługami. Byłoby to podobne działanie do Singapore Airlines i Air Asia, którzy kolejno stworzyli spółki Scoot i AirAsia X obsługujące połączenia niskokosztowe.

- To jest trudne zadanie do wykonania ponieważ nowe operacje to nie tylko ściągnięcie nowych samolotów, ale także zupełnie inne zarządzanie spółką. Zmienia się zarządzanie, a także sprawy techniczne, poza tym bardzo ważną kwestią są nowe kanały dystrybucji. To wszystko razem może wzmocnić markę, tak jak AirAsia X wzmocniła markę AirAsia - kwituje Gokongwei.

Pierwsze decyzje przewoźnika w tej sprawie mają zapaść w drugim kwartale 2012 roku.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie