Delta: Kolejne opłaty za ETS

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
05 stycznia 2012 16:39
1 komentarz
Reklama

Delta Air Lines to kolejne, po Lufthansie, linie lotnicze, które wprowadzają dopłatę związaną z europejskim Systemem Handlu Emisjami (ETS). Od 1 stycznia br. linie lotnicze latające do i z Europy muszą wykupywać pozwolenia na emisję gazów cieplarnianych. Przewoźnicy muszą mieć takie pozwolenie na cały przelot, nie tylko na fragment nad Europą, co budzi sprzeciw linii amerykańskich, chińskich i innych.Pasażerowie Delty będą musieli zapłacić dodatkowe 3 dolary za każdy rejs do lub z Europy. Dopłata obejmuje wszystkie bilety zakupione po 2 stycznia. Jej wysokość odpowiada kosztom systemu ETS, które są szacowane na 1,5 do 3,5 euro za lot (w przeliczeniu na pasażera). 

Inni amerykańscy przewoźnicy jak do tej pory nie wprowadzili podobnej dopłaty. Nie wiadomo jednak, czy zdecydują się na to w przyszłości, bowiem amerykańskie prawo antykartelowe zabrania liniom lotniczym publicznego ogłaszania strategii cenowej. 

Dominik Sipiński
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

gosc_9cfb7 2012-01-06 00:19   
gosc_9cfb7 - Profil gosc_9cfb7
3,5 Euro za lot/PAX? To dlaczego LH podwyższa ceny o 100-150 Euro????? Jak bilet będzie droższy o $10 (RT) to de facto nie zrobi żadnej różnicy. A w prasie tylko czytam nagłówki: Koniec taniego latania!, Bilety drożeją o 500 zł! Ktoś wytłumaczy?
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama