×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Delta: Kolejne opłaty za ETSDelta Air Lines to kolejne, po Lufthansie, linie lotnicze, które wprowadzają dopłatę związaną z europejskim Systemem Handlu Emisjami (ETS). Od 1 stycznia br. linie lotnicze latające do i z Europy muszą wykupywać pozwolenia na emisję gazów cieplarnianych. Przewoźnicy muszą mieć takie pozwolenie na cały przelot, nie tylko na fragment nad Europą, co budzi sprzeciw linii amerykańskich, chińskich i innych.Pasażerowie Delty będą musieli zapłacić dodatkowe 3 dolary za każdy rejs do lub z Europy. Dopłata obejmuje wszystkie bilety zakupione po 2 stycznia. Jej wysokość odpowiada kosztom systemu ETS, które są szacowane na 1,5 do 3,5 euro za lot (w przeliczeniu na pasażera). 

Inni amerykańscy przewoźnicy jak do tej pory nie wprowadzili podobnej dopłaty. Nie wiadomo jednak, czy zdecydują się na to w przyszłości, bowiem amerykańskie prawo antykartelowe zabrania liniom lotniczym publicznego ogłaszania strategii cenowej. 

Dominik Sipiński
Fot. Piotr Bożykgość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie