×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France wycofuje się z NewarkAir France w sezonie letnim nie będzie latać na lotnisko Newark w pobliżu Nowego Jorku. Cytowany przez agencję AFP rzecznik linii powiedział, że od kwietnia do października 2012 r. francuski przewoźnik skupi się na lotach do portu Nowy Jork-JFK. 

Ograniczanie lotów z Paryża-CDG do Newark rozpoczęło się już w sezonie zimowym. Air France zmniejszyły wtedy częstotliwość lotów z 7 do 5 tygodniowo. W tej chwili linia nie ujawnia, czy loty wrócą do rozkładu na sezon zimowy 2012/13. Koncentracja na lotnisku JFK jest jednak elementem finansowego planu naprawczego linii.Rzecznik Air France podkreślił, że pasażerowie z Francji nadal mogą latać na lotnisko Newark dzięki lotom Delta Air Lines. Amerykański przewoźnik, który wspólnie z koncernem AF-KLM utworzył transatlantycką spółkę joint-venture, lata łącznie 13 razy dziennie pomiędzy Newark a Londynem, Paryżem i Amsterdamem. 

Air France oferuje obecnie 4 loty dziennie z Paryża-CDG do Nowego Jorku-JFK. Jeden lot dziennie jest obsługiwany samolotem Airbus A380, a pozostałe Airbusami A330 i Boeingami B777. Nowy Jork-JFK jest hubem sojuszu SkyTeam, do którego należy koncern AF-KLM. 

Newark jest z kolei bazą dla sojuszu Star Alliance, do którego należy PLL LOT. Od pewnego czasu pojawiają się informacje, że polski przewoźnik również może skoncentrować się tylko na jednym z nowojorskich portów. Jak mówił w wywiadzie dla Pasazer.com Marcin Piróg, prezes LOT-u, w najbliższym czasie linia utrzyma jednak rejsy zarówno na JFK, jak i do Newark. 

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie