×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


WOŚP: OrkiestroLOT i czapka WronyLOT po raz kolejny weźmie udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dwudziesty finał tej imprezy będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę (8.1).Polski przewoźnik w trakcie finału oficjalnie przekaże na licytację czapkę kapitana Tadeusza Wrony z pamiętnego lądowania 1 listopada. Kapitan pilotował wtedy Boeinga 767-300ER, w którym nie udało się wysunąć podwozia i wylądował na warszawskim lotnisku Chopina na brzuchu. Nikomu nic się nie stało, a kapitan Wrona stał się bohaterem polskich i zagranicznych mediów. 

Zapraszamy do udziału w licytacji, która już się rozpoczęła. Zwycięzca, poza wylicytowaną czapką, otrzyma też certyfikat z podpisem kapitana Tadeusza Wrony.

Jak co roku jedną z atrakcji niedzielnego finału będzie OrkiestroLOT - Embraer 170 ze specjalnymi naklejkami. Jak udało nam się ustalić, w tym roku będzie to maszyna o znakach rejestracyjnych SP-LDI. Przy okazji poprzednich finał przelot zawsze wykonywał Embraer 145, jednak tzw. ołówki zostały już wycofane z floty polskiego przewoźnika.Okolicznościowe naklejki na Embraerze pojawią się w piątek, a samolot pierwszy rejs wykona w sobotę popołudniu do Krakowa. Wylot z Warszawy zaplanowano na 17. Po rozpoczęciu finału w niedzielę rano w Zakopanem samolot z Jurkiem Owsiakiem na pokładzie wróci do stolicy, a przylot zaplanowano na 12:20. Zapewne możemy spodziewać się podobnych atrakcji jak w latach ubiegłych, czyli m.in. niskiego przelotu nad pasem lotniska Chopina.

Już teraz poprzez portal aukcyjny WOŚP-u można licytować m.in. sesję w wirówce przeciążeniowej w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej, lot samolotem PZL Bryza Marynarki Wojennej (oraz, w osobnej aukcji, symulatorem tej maszyny) czy lot policyjnym śmigłowcem. 

Więcej informacji i relacja z wydarzeń związanych z finałem WOŚP będą na bieżąco dostępne na portalu Pasazer.com.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie