×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Podhale będzie miało lotniskoWszystko jest na dobrej drodze, by wkrótce Nowy Targ miał swoje pasażerskie lotnisko. Uchwalony przez radnych miasta plan zagospodarowania przestrzennego lotniska i okolic daje możliwość rozpoczęcia budowy już za pół roku, jeśli znajdą się odpowiedni inwestorzy.

- Teraz mamy upoważnienie do prowadzenia na serio rozmów z inwestorami, którzy chcą u nas zostawić pieniądze – komentuje Marek Fryźlewicz, burmistrz Nowego Targu.

Zdaniem władz lotnisko pasażerskie znacznie ożywi gospodarkę  Podhala. Do zagospodarowania będzie 520 hektarów terenu, na których oprócz lotniska znajdzie się miejsce na hotele, parkingi, punkty handlowe i gastronomiczne, jak również pola golfowe.

- Pod taką infrastrukturę przeznaczone jest miejsce w pobliżu lotniska - dodaje Fryźlewicz.

Plan zagospodarowania wejdzie w życie za około miesiąc i wtedy będzie można zacząć budowę w ciągu 65 dni. Władze Nowego Targu już od kilku lat starały się o zezwolenie na rozbudowę i modernizację mającego 82 lata portu lotniczego. Plany budowy poparły również władze województwa małopolskiego, które wpisały inwestycję do małopolskiego programu rozwoju na lata 2011-2020.

plan obecnego lotniska

Potencjał w nowym lotnisku widzi również Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

- Dla mieszkańców stolicy, Sopotu czy Szczecina możliwość bezpośredniego przylotu na Podhale, nie tylko na narty, ale i latem, to duże ułatwienie - zaznacza Karnowski.

Lotnisko ma umożliwić szybką komunikację reszty kraju z Podhalem i zwiększyć liczbę turystów napływających szczególnie do pobliskiego Zakopanego i Białki Tatrzańskiej.

- To najważniejsza wiadomość 2011 roku. Uchwalenie planu dla tego rejonu otwiera nowy rozdział w prosperity całego Podhala - stwierdza Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego.
   
Justyna Żyła
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie