×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Krótsze przesiadki w WarszawiePLL LOT zamierza wprowadzić nowe, krótsze czasy transferów na Lotnisku Chopina Warszawie. W połowie grudnia LOT zgłosił swoje plany IATA czyli Międzynarodowemu Zrzeszeniu Przewoźników Powietrznych. Zmiany mają zacząć obowiązywać w rozkładzie lotów polskiego przewoźnika na sezon letni 2012.

- To kolejne udogodnienie LOT-u i lotniska w Warszawie wprowadzone z myślą o naszych Pasażerach oraz ich wygodzie podróży. Co ważne, skrócony czas przesiadki obowiązywać będzie na Lotnisku Chopina, które jest dla naszych linii strategicznym portem. W ten sposób zapewnimy podróżnym LOT-u nie tylko szybszy transfer na samym lotnisku, ale także szerszy dostęp do połączeń w systemie rezerwacyjnym przewoźnika – mówi Marcin Piróg, prezes zarządu PLL LOT S.A.

Wprowadzenie krótszego czasu przesiadek tzw. Minimum Connecting Time (w skrócie MCT) umożliwi pasażerom LOT-u szybszy transfer na kolejny rejs na Lotnisku Chopina. Dodatkowo, podróżni linii będą mieli większy dostęp do bogatej oferty połączeń polskiego przewoźnika. Krótszy MCT zwiększy bowiem liczbę dostępnych rejsów LOT-u na które pasażerowie będą mogli przesiąść się na warszawskim lotnisku. W aktualnym rozkładzie LOT-u, w wielu przypadkach, nie ma możliwości zaproponowania pasażerom połączeń np. z portów regionalnych, ponieważ czas przesiadki jest krótszy niż obecnie obowiązujące 40 minut.- Wierzę, że nowe rozwiązanie będzie korzystne dla Pasażerów LOT-u, którzy szybciej i wygodniej dotrą do celu swojej podróży  - dodaje Piróg.

Należy podkreślić, że szybsze i dogodniejsze czasowo przesiadki będą możliwe jedynie w ramach operacji wykonywanych przez LOT zarówno w zakresie rejsów przylatujących jak i odlatujących z portu lotniczego w Warszawie.

- Wprowadzenie tak krótkiego MCT jest efektem dobrej współpracy przewoźnika z portem i podjętych przez nas wspólnie zmian organizacyjnych w procedurach obsługi statków powietrznych i odpowiedniego dostosowania infrastruktury lotniska. Dzięki temu znacząco zwiększyła się atrakcyjność Lotniska Chopina jako portu przesiadkowego dla pasażerów LOT-u – podkreśla Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

Obecnie około 10 proc. pasażerów korzystających z warszawskiego portu, to pasażerowie transferowi. Skrócenie czasu Minimum Connecting Time, a także nowe międzykontynentalne połączenia planowane przez LOT pozwolą zwiększyć tę liczbę co najmniej dwukrotnie.

- Z taką ofertą możemy bez kompleksów rywalizować z największymi hubami i przyciągać pasażerów z całej Europy Środkowej i Wschodniej – dodał Marzec.

Nowe MCT będzie obowiązywać następująco:

Na połączeniach krótko i średnio dystansowych:
  • 30 minut, gdy przylot jest ze Strefy Schengen a wylot do Strefy Schengen lub Strefy Non-Schengen
  • 35 minut, gdy przylot jest ze Strefy Non-Schengen a wylot do Strefy Schengen lub Strefy Non Schengen
  • 40 minut na połączeniach długodystansowych oraz przylotach z Erewania i Tel Awiwu.
Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie