×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Yes Airways to już OLT Express PolandCzarterowe linie lotnicze Yes Airways zmieniły właśnie nazwę na OLT Express Poland. W połowie listopada 2011 roku udziały w liniach wykupiła firma Amber Gold, która posiada udziały m.in w OLT JetAir. Według nieoficjalnych informacji OLT Express Poland, oprócz utrzymania rejsów czarterowych, miałby wykonywać również regularne loty z bazy w Gdańsku.

- Zmiana image'u wynika z dołączenia do grupy rozwijanej na bazie najstarszej firmy, czyli OLT. Następna była Jetair, a ostatnio Yes Airways. Poszczególne spółki zachowają swoją organizacyjną autonomię, w naszym przypadku zmieniliśmy właśnie nazwę na OLT Express Poland, ale będą działały pod wspólnym brandem OLT Express. Nie są to jak zwykle łatwe decyzje, ale dobro grupy wymaga pewnych kompromisów. Dzięki postępującej unifikacji będzie też rósł efekt synergii - powiedział nam Witold Szuk, dyrektor działu PR OLT Express Poland.Linie lotnicze Yes Airways rozpoczęły rejsy czarterowe w kwietniu 2011 roku. W swojej flocie posiada trzy samoloty Airbus A320, które obsługują loty do Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Jordanii, Kenii, Portugalii, Tunezji oraz Turcji.

- Naturalnie nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Choćby wymiana wszystkich certyfikatów lotniczych zajmuje sporo czasu. Podobnie przemalowanie samolotów wymaga zgrania wolnych terminów w specjalistycznych firmach z odpowiednimi przestojami w lotach. W ten sposób przemalujemy nasze trzy A320 dopiero między styczniem a marcem. Kolejne samoloty będą się pojawiały już w nowym malowaniu - dodaje Szuk.

OLT Jetair oferuje obecnie loty z Gdańska do Berlina, Bremy, Brukseli, Katowic, Hamburga, Pragi, Rzeszowa, Wrocławia oraz Warszawy. Przewoźnik obsługuje także trasy z Warszawy do Rzeszowa oraz Wrocławia, z Rzeszowa do Katowic oraz z Wrocławia do Berlina.

Anna Żuchlińska


Reklama


Booking.com
gość_b59e3 - Profil
gość_b59e3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie