Yes Airways to już OLT Express Poland

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
29 grudnia 2011 16:29
33 komentarzy
Reklama

Czarterowe linie lotnicze Yes Airways zmieniły właśnie nazwę na OLT Express Poland. W połowie listopada 2011 roku udziały w liniach wykupiła firma Amber Gold, która posiada udziały m.in w OLT JetAir. Według nieoficjalnych informacji OLT Express Poland, oprócz utrzymania rejsów czarterowych, miałby wykonywać również regularne loty z bazy w Gdańsku.

- Zmiana image'u wynika z dołączenia do grupy rozwijanej na bazie najstarszej firmy, czyli OLT. Następna była Jetair, a ostatnio Yes Airways. Poszczególne spółki zachowają swoją organizacyjną autonomię, w naszym przypadku zmieniliśmy właśnie nazwę na OLT Express Poland, ale będą działały pod wspólnym brandem OLT Express. Nie są to jak zwykle łatwe decyzje, ale dobro grupy wymaga pewnych kompromisów. Dzięki postępującej unifikacji będzie też rósł efekt synergii - powiedział nam Witold Szuk, dyrektor działu PR OLT Express Poland.Linie lotnicze Yes Airways rozpoczęły rejsy czarterowe w kwietniu 2011 roku. W swojej flocie posiada trzy samoloty Airbus A320, które obsługują loty do Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Jordanii, Kenii, Portugalii, Tunezji oraz Turcji.

- Naturalnie nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Choćby wymiana wszystkich certyfikatów lotniczych zajmuje sporo czasu. Podobnie przemalowanie samolotów wymaga zgrania wolnych terminów w specjalistycznych firmach z odpowiednimi przestojami w lotach. W ten sposób przemalujemy nasze trzy A320 dopiero między styczniem a marcem. Kolejne samoloty będą się pojawiały już w nowym malowaniu - dodaje Szuk.

OLT Jetair oferuje obecnie loty z Gdańska do Berlina, Bremy, Brukseli, Katowic, Hamburga, Pragi, Rzeszowa, Wrocławia oraz Warszawy. Przewoźnik obsługuje także trasy z Warszawy do Rzeszowa oraz Wrocławia, z Rzeszowa do Katowic oraz z Wrocławia do Berlina.

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_a8821 2012-01-04 15:50   
gosc_a8821 - Profil gosc_a8821
A samoloty jak się pasły tak się pasą na lotnisku i to w malowaniu YES.
2012-01-01 12:24   
 - Profil
Po pierwsze to nie linie lotnicze wymyslają trasy czarterowe, a touroperatorzy. Po drugie najwięksi touroperatorzy wybrali swoich partnerow (np TUI - Enter, ITAKA - Yes i Travel Service). Po trzecie żadnego znaczenia dla wyboru partnerów nie ma miejsce zbazowania samolotów - m.in dlatego, że można albo planować międzylądowania (tak np kilka tras otrzymała Bydgoszcz czy Kraków) albo planowac trasy typu W.
gosc_973e4 2012-01-01 11:37   
gosc_973e4 - Profil gosc_973e4
Skoro OLT Jetair lata do KTW to otwieranie bazy w KRK jest im potrzebne jak dziura w moście, szczególnie, że Katowice są dużo "przyjaźniejsze czarterom, biura podróży dużo częściej wybierają loty z KTW niż z KRK czy nawet WRO.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama