×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ILFC uziemi maszyny Vladivostok Avia?Najprawdopodobniej dziś (28.12) firma International Lease Finance Corporation (ILFC) uziemi pięć Airbusów rosyjskich linii Vladivostok Avia. Powodem planowanego działania są zaległe opłaty leasingowe przewoźnika wobec firmy ILFC, które przekroczyły 5 mln dolarów.

Do tej pory ani ILFC, ani Vladivostok Avia nie udzielili komentarza w tej sprawie.Uziemienie samolotów na pewno spowoduje duże zakłócenia lotów przewoźnika. Jednak jak informują źródła ILFC nie ma wyjścia ponieważ nie otrzymała żadnej wiążącej odpowiedzi od linii. 21 grudnia firma przesłała notę wzywającą do uregulowania płatności po tym jak zadłużenie drastycznie wzrosło pod koniec listopada tego roku.

W tym samym miesiącu, Aerofłot nabył 52,1% udziałów przewoźnika i zapowiedział wtedy usprawnienie floty i kosztów eksploatacji w dążeniu do konsolidacji całej grupy linii lotniczych w oparciu o samoloty Airbus A320 i Suchoj SuperJet 100.

Obecna flota Vladivostok Avia to 16 samolotów: siedem Airbusów A320, trzy A330-300, wraz oraz sześć Tupolewów Tu-204.

Piotr Bożyk
Fot. Vladivostok Aviagość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie