×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lublin: Lotnisko z unijnym wsparciemW czwartek (22.12) zarząd spółki Port Lotniczy Lublin oraz władze województwa lubelskiego podpisali umowę o dofinansowanie budowy lotniska z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Umowa gwarantuje przekazanie na budowę lotniska w Świdniku prawie 144,5 mln zł. Większość sumy - 125 mln zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, natomiast pozostała część z budżetu państwa.- O dofinansowaniu budowy z funduszy unijnych mówimy od dawna, ale dopiero ta umowa daje możliwości faktycznego uzyskania pieniędzy i realizowania płatności - powiedział Grzegorz Muszyński, prezes Portu Lotniczego Lublin SA.

Fundusze wypłacane będą w transzach w formie refundacji, czyli zwrotu poniesionych kosztów związanych z realizacją projektu lub w formie zaliczki na pokrycie wydatków dotyczących projektu. Zostaną one wykorzystane m.in. do sfinansowania budowy niekomercyjnej części terminalu, drogi startowej i oświetlenia, uzbrojenia terenu lotniska, infrastruktury bezpieczeństwa czy zakupu odpowiedniego wyposażenia.

Justyna Żyła
fot. Port Lotniczy Lublin
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie