×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dalsze cięcia w siatce Malaysia AirlinesMalezyjskie linie lotnicze Malaysia Airlines zdecydowały o likwidacji wszystkich połączeń międzynarodowych obsługiwanych z Kota Kinabalu, stolicy stanu Sabah na Borneo. Do 21 lutego 2012 r. z siatki przewoźnika znikną połączenia do Seulu, Osaki, Tokio i Perth. Po 30 stycznia przyszłego roku samoloty Malaysia Airlines nie będą także obsługiwać lotów między Kota Kinabalu i Kuching w północno-zachodniej części malezyjskiego Borneo.Cięcia w siatce połączeń z Kota Kinabalu są równoznaczne z likwidacją hubu Malaysia Airlines w drugim co do wielkości, pod względem liczby odprawianych pasażerów, porcie lotniczym w kraju. Z lotniska w Kota Kinabalu korzysta rocznie ponad 5 milionów osób.

Kolejne już w ostatnich tygodniach ograniczenie oferty połączeń jest częścią wdrożonego przez malezyjskiego przewoźnika planu stabilizacyjnego. Zaliczane dotąd do grupy najlepszych linii lotniczych na świecie Malaysia Airlines przeżywają głęboki kryzys. W pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku firma odnotowała stratę operacyjną w wysokości 1,2 miliarda ringgitów (ok. 375 mln dolarów), a ponad 40% obsługiwanych przez nią tras nie przyniosło zysków.

Marek Stus
Fot. Piotr Bożykgość_3041b - Profil
gość_3041b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie