×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aerofłot: Czwarty Suchoj odebrany



Dziś (26.12) Aerofłot oficjalnie odebrał czwartego Suchoja Superjet 100. Samolot o oznaczeniu MSN 95012 otrzymał rejestrację RA-89004. Maszyna nosi imię Chariton Tschowriebow (Харитон Цховребов) ku pamięci zasłużonego pilota Aerofłotu.

Samolot zabierze na pokład 87 pasażerów: 12 w klasie biznes oraz 75 w klasie ekonomicznej. Najnowszy nabytek jest drugą maszyną posiadającą konfigurację dwóch klas. SSJ100 zostanie dostarczony do Moskwy w środę (28.12). W swój pierwszy rejs uda się kilka dni później.



W grudniu Aerofłot rozpoczął rejsy międzynarodowe samolotem SSJ100. Pierwszą zagraniczną trasą jaką obsługuje maszyna jest połączenie Moskwa - Oslo. Od stycznia 2012 roku przewoźnik planuje obsługiwać Suchojem również połączenie do Budapesztu, a w Polsce najprawdopodobniej zobaczymy go od czerwca 2012 roku na trasie Moskwa - Kraków.

Suchoj Superjet 100 to regionalny odrzutowiec posiadający zasięg 4400 km oraz mogący pomieścić do 98 pasażerów. Pierwszy lot maszyny odbył się w maju 2008 roku.



W ostatnich miesiącach samolot pomyślnie przeszedł dodatkowe testy certyfikacyjne polegające na rozszerzeniu warunków eksploatacji o wysoko położone lotniska.

Piotr Bożyk
Fot. Konstantin Sablukov, Piotr Bożyk



gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie