×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kuban nie wyląduje na WnukowieMoskiewskie lotnisko Wnukowo poinformowało, że od 26 grudnia zakaże operacji linii Kuban Airlines. Powodem są wysokie długi tego przewoźnika wobec portu lotniczego.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez władze Wnukowa, linia lotnicza z bazą w Krasnodarze jest winna ok. 400 mln rubli (ok. 40 mln zł). Przedstawiciele Kuban Airlines twierdzą z kolei, że doszli już do porozumienie w sprawie odroczenia spłaty długu, który jest i tak o połowę niższy.

W odpowiedzi Witalij Wantsew, prezes Wnukowa, przyznał, że 307 mln rubli zostało odroczonych i spłata tych zobowiązań ma rozpocząć się od kwietnia 2012 r. Dług obejmuje również niskokosztową linię Sky Express, która w październiku połączyła się z Kuban Airlines.

Chociaż Kuban Airlines przewiózł w 2011 r. o 40% więcej pasażerów niż przed rokiem, liczba tras tej linii z Moskwy-Wnukowa uległa zmniejszeniu.

Dominik Sipińskigość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie