×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing 737 Sriwijaya Air wypadł z pasaWczoraj (20.12) podczas lądowania, samolot Boeing 737-300 (PK-CKM) linii Sriwajaya Air wypadł z pasa na lotnisku w mieście Yogyakarta, w Indonezji.

Pięciu ze 129 pasażerów i czterech członków załogi zostało rannych w wypadku. Znajdują się w szpitalu lecz ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Maszyna wykonywała rejs z miasta Surabaya, gdzie wcześniej została przekierowana ze względu na złą pogodę na lotnisku docelowym. Po tankowaniu i godzinnym postoju samolot udał się na lotnisko przeznaczenia i lądował na pasie o oznaczeniu 09.Podczas lądowania samolot bardzo wolno wytracał prędkość po czym wypadł na trawę na lewo od osi pasa. Maszyna zatrzymał się 65 metrów za pasem startowym.

Tuż po wypadku zostało wszczęte dochodzenie, które ma wyjaśnić przyczyny zdarzenia. Wstępne ustalenia mówią, że w Boeingu nie zadziałał prawidłowo układu hamulcowy.

Piotr Bożyk
Fot. The Jakarta Globegość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie