×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Thai: Regionalne loty A380Linie lotnicze Thai Airways poinformowały, że pierwszy samolot A380 będzie wykorzystywany na trasach regionalnych. Najprawdopodobniej pierwszy połączeniem obsługiwanym na największym pasażerskim samolocie świata będą loty z Bangkoku do Hong Kongu. 

Przewoźnik z Tajlandii ma potwierdzone zamówienia na sześć Airbusów A380. Dostawa pierwszych trzech jest zaplanowana w przyszłym roku, a trzy kolejne trafią do Bangkoku w 2013 r. 

Dopiero po otrzymaniu drugiego A380, co ma nastąpić w listopadzie 2012 r., Thai Airways planują rozpocząć loty tą maszyną do Europy. Jak donosi portal "Air Transport World", połączenie z Bangkoku do Frankfurtu ma wystartować na początku 2013 r., a do Londynu-Heathrow kilka miesięcy później. Następną destynacją będzie Paryż-CDG.

Airbusy A380 we flocie Thai Airways będą miały 507 miejsc na pokładzie: 435 w klasie ekonomicznej, 60 w klasie biznes i 12 w pierwszej klasie. Pierwszy Super Jumbo dla tego przewoźnika jest już na linii montażu końcowego w fabryce Airbusa w Tuluzie.  

Dominik Sipińskigość_d66bb - Profil
gość_d66bb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie