×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Babimost: Trzy razy więcej pasażerówW ciągu sześciu miesięcy od uruchomienia operacji na trasie Zielona Góra - Warszawa - Zielona Góra z połączenia realizowanego przez firmę Sprint Air skorzystało ponad 6,5 tys. pasażerów.

Wynik ten jest ponad trzykrotnie od ilości pasażerów przewiezionych przez poprzedniego przewoźnika realizującego loty z lotniska w Babimoście w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Statystki pokazują, że średni wskaźnik wykorzystania miejsc pasażerskich na rejsach Sprint Air wynosi 65%, a najlepszymi miesiącami okazały wrzesień i październik, kiedy wskaźnik obłożenia pokładu utrzymywał się na poziomie 76%.


 
- Mimo iż nasze początkowe prognozy dotyczące potencjału ruchu biznesowego i turystycznego z i do Zielonej Góry były umiarkowanie optymistycznie, udało nam się osiągnąć bardzo dobry wynik sprzedażowy. Było to możliwe dzięki utrzymaniu atrakcyjnych cen biletów i bardzo dobrej współpracy z władzami regionu w zakresie promocji połączenia lotniczego - mówi Renata Łozowska, dyrektor handlowy w Sprint Air.

Sprint Air operuje z Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost 33-miejscowym samolotem Saab 340 od 20 czerwca 2011 r. Kontrakt, na podstawie którego linia realizuje codzienne loty z i do Zielonej Góry obowiązuje do końca grudnia. O wyborze kolejnego przewoźnika zdecyduje przetarg ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Wyniki przetargu zostaną ogłoszone jeszcze w tym roku.

Fot. Sprint Airgość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie