Kingfisher dołączy do oneworld

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
20 grudnia 2011 13:36
7 komentarzy
Reklama

Linie Kingfisher Airlines 10 lutego 2012 roku wstąpią do sojuszu lotniczego oneworld. Nowy sojusznik to jeden z głównych przewoźników Indii.

Będzie to również pierwsza linia lotnicza z Indii, która wstąpi do sojuszu lotniczego i pierwsza z trzech, które planują wstąpić do oneworld. Jest to największa ekspansja oneworld w ciągu ostatnich pięciu lat. W 2012 roku do sojuszu przystąpią Kingfisher Airlines, Air Berlin oraz Malaysia Airlines.

- Nasza linia dąży do poprawy osiągnięć w zakresie jakości i innowacji. Stając się częścią oneworld, w lutym 2012 roku, będziemy częścią jakościowego sojuszu. Cieszy nas również to, że jesteśmy pierwszym przewoźnikiem z Indii, który został przyjęty do sojuszu linii lotniczych - powiedział Vijay Mallya, prezes Kingfisher Airlines.Kingfisher otrzymał zielone światło od oneworld po pomyślnym zakończeniu przeglądu swojej gotowości do wstąpienia prowadzonych przez ekspertów British Airways, który jest sponsorem wejścia linii do sojuszu.

- oneworld rozszerzy sieć połączeń w kluczowym regionie rosnącego popytu podróży, z przewoźnikiem, który odpowiada naszym wymaganiom. Jednocześnie zwiększymy ofertę globalną dla pasażerów Kingfisher Airlines. Cieszymy się, że w lutym 2012 roku powitamy w sojuszu nową linię lotniczą - powiedział Bruce Ashby, prezes oneworld.

Wstąpienie do oneworld jest dla przewoźnika wzmocnieniem swojej konkurencyjnej oferty oraz poprawy sytuacji finansowej oraz pozwoli na oferowanie klientom globalnej sieci połączeń obsługiwanych przez partnerów sojuszu czyli ponad 800 miejsc w niemal 150 krajach.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
b747400er 2011-12-20 22:17   
b747400er - Profil b747400er
Nigdy nie lecialem, ale czytalem i slyszalem kiedys, ze to podobno bardzo dobra linia, ale problemy maja. Jak podaje dzisiejsze FT, nie odprowadzali podatku pracownikom.
zobacz link
gosc_b07ed 2011-12-20 19:57   
gosc_b07ed - Profil gosc_b07ed
Na trasach międzynarodowych się trzymają, domestiki DRAMAT! Czasy 5* już minęły(byli super).Większość lotów to
KF RED na poziomie prawie LCC.W listopadzie na 6 lotów,2 cncl,2 del,burdel i kilkanaście zmian godzin przez 2 miesiące.
Żal fajnej linii,może się wygrzebią ale póki co,zachowałbym ostrożność!Obawę budzą doniesienia o braku kasy na serwis maszyn,paliwa za mojej bytności w Indiach odmówiono im kilka X, mieli długi.Loty odwołane,awantury(Bangalore),nie wygląda to dobrze.Air India lepsza niż kiedyś(ciągną do starego standardu KF!),JET ok,LCC też.
Ciekaw jestem co z tego członkostwa w
OW wyjdzie.
marqoos_pl 2011-12-20 15:38   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
@solokhumbu - lece za nieco ponad miesiac, ale DEL-KTM bede mial ze Spicejet. Tym razem Kingfisher mial duzo wyzsza cene, wiec sobie go odpuscilem. Ale tym podwojnym deserem mnie przekonales. Kolejnym razem sprobuje po Indiach wiecej Kingfisherem sobie polatac.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama