Współpraca LOT-u z Amadeusem

16 grudnia 2011 13:01
4 komentarze
Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały długoterminową umowę dotyczącą udostępniania usług "full content" z firmą Amadeus, dostawcą usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej.

Zawarte porozumienie daje możliwość dostępu użytkownikom systemu Amadeus do pełnej gamy informacji o taryfach, zasobach i rozkładach lotów polskiego przewoźnika.

Zwarta umowa gwarantuje również, ze informacje o rozkładach lotów, cennikach i ostatnich wolnych miejscach w rejsach PLL LOT będą dostępne za pośrednictwem systemu Amadeus co najmniej w takim wymiarze i na takich warunkach, jak za pośrednictwem witryny internetowej przewoźnika.

- Ze względu na strategiczne położenie w centrum Europy, Polskie Linie Lotnicze LOT są dla naszych abonentów kluczowym przewoźnikiem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania długoterminowej umowy z PLL LOT, będącej naturalną kontynuacją udanej współpracy, którą rozwijamy od wielu lat – powiedział David Doctor, dyrektor ds. marketingu dystrybucji w firmie Amadeus.

Również przedstawiciele polskiego przewoźnika są zadowoleni z faktu rozszerzenia współpracy.

- Jesteśmy przekonani, że nowy etap współpracy z firmą Amadeus przyniesie naszym partnerom z biur podróży istotne korzyści, zapewniając łatwiejszy, pełny dostęp do aktualnych informacji o naszej ofercie – skomentował Marcin Piróg, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

Podobne długoterminowe umowy na dostarczanie informacji firma Amadeus zawarła również z kilkoma kluczowymi przewoźnikami lotniczymi, takimi jak Turkish Airlines, airberlin, TAP Portugal czy Alitalia.


Justyna Żyła
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gosc_6a9c2 2011-12-22 05:46   
gosc_6a9c2 - Profil gosc_6a9c2
To, że LOT przejdzie do Altei to już od dawna wiadomo ale ciągle nie mamy informacji kiedy mamy im ją instalować ;)
Swoją drogą bardzo fajny system mimo pewnego uporczywego błędu w postaci kolejki wydruków od razu po zalogowaniu i tym samym blokowaniu drukarki ;)
humbak 2011-12-17 11:30   
humbak - Profil humbak
A Ryanair nie jest "kluczowym przewoźnikiem lotniczym"? :o)
gosc_43039 2011-12-16 15:28   
gosc_43039 - Profil gosc_43039
przecież res to był amadeus od 100 lat, no prawie ;) . Tu może chodzi o alteaDCS i LC i zerwanie z LH systems.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama