×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


2011: Wzrost liczby wypadków lotniczychW 2011 roku nastąpił gwałtowny wzrost liczby śmiertelnych wypadków w lotnictwie komercyjnym. Ubiegły rok to 37 wypadków, o dziewięć więcej niż w 2010 roku. Jest to wynik przewyższający roczną średnią, która w ostatnim dziesięcioleciu wyniosła 30.

Ostatni podobny wzrost zanotowany został w 2002 roku, w którym wydarzyło się łącznie 40 wypadków.

Równocześnie jednak w minionym roku we wszystkich katastrofach lotnictwa komercyjnego zginęło 515 osób, co jest drugą najniższa liczba w ostatniej dekadzie, w której średnia roczna wyniosła 777 osób. Najmniej ofiar śmiertelnych zanotowano w 2004 roku. Zginęło wtedy 466 osób.Powodem wysokiego wskaźnika zdarzeń i niższej sumy ofiar jest stosunkowo duża liczba wypadków samolotów regionalnych, głównie turbośmigłowych, oraz niewiele katastrof dużych samolotów. Najtragiczniejszy wypadek ubiegłego roku wydarzył się w styczniu 2011 w Iranie. Samolot Boeing 727-200 linii Iran Air rozbił podczas lądowania się niedaleko miasta Urmia. Na pokładzie znajdowało się 105 osób, z czego 77 zginęło.

Wstępne dane obejmują operacje lotnicze wszystkich typów, w tym planowych i czarterowych, cargo oraz loty dyspozycyjne. Liczba zabitych uwzględnia wszystkie ofiary wypadków, w tym załogi samolotów.

Piotr Bożyk
Fot. Agencja AFPgość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie