Dobre wyniki gdańskiego lotniska

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
03 stycznia 2012 19:16
20 komentarzy
Reklama

W grudniu w porcie lotniczym Gdańsk Rębiechowo odprawionych zostało 179 tys. pasażerów. To o 18% więcej niż w grudniu 2010 roku.

W 2011 roku przez gdańskie lotnisko przewinęło się 2 mln 464 tys. podróżnych. Stanowi to 10% wzrost w stosunku do roku 2010.

W ubiegłym roku ogłoszono uruchomienie 21 nowych połączeń, tym samym z Gdańska będzie można polecieć bezpośrednio do 54 miast w Polsce oraz Europie.

- Doskonałe wyniki przewozowe i należąca do najwyższych w Europie dynamika wzrostu liczby obsługiwanych pasażerów to nie wszystko. W minionym uruchomiono bardzo dużą liczbę nowych połączeń, zarówno międzynarodowych, jak i tych długo oczekiwanych – krajowych. Konsekwentnie i terminowo realizujemy największy w historii lotniska program inwestycyjny, dzięki któremu Port Lotniczy Gdańsk staje się nowoczesnym lotniskiem. Jak widać, działamy na wielu płaszczyznach i na każdej z nich osiągamy pozytywne wyniki! Osiągnięcia te zostały docenione przez branżę lotniczą. Podczas międzynarodowej konferencji Airports 2011, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy został laureatem „Avionetki 2011” w kategorii „Najlepszy Port Lotniczy Roku”! Oczywiście nie spoczęliśmy na laurach! Rok 2012 to przede wszystkim oddanie do użytku ostatniej z najważniejszych inwestycji – nowego Terminalu Pasażerskiego T2 oraz obsługa wzmożonego ruchu lotniczego podczas UEFA EURO 2012. Jestem przekonany, że właśnie zaczęliśmy kolejny doskonały rok! - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Oddano też do użytku sześć strategicznych inwestycji, dzięki którym m.in. trzykrotnie zwiększono przepustowość drogi startowej, a dwukrotnie zwiększyła się liczba miejsc postojowych na płycie lotniskowej.

- Tylko dzięki samej drodze kołowania usprawniliśmy na naszym lotnisku ruch lotniczy, podnosząc około trzykrotnie przepustowość drogi startowej. Obecnie mamy także ponad dwukrotnie więcej miejsc postojowych dla dużych samolotów! Z końcem 2011 roku
oddaliśmy nowoczesną infrastrukturę lotniskową o doskonałych parametrach. Na 2012 rok pozostała nam „wisienka na torcie”, a zarazem najtrudniejsza inwestycja, czyli nowy Terminal Pasażerski T2. Obecnie trwają prace wykończeniowe, a już niedługo ten okazały obiekt stanie się kolejną wspaniałą wizytówką naszego Regionu – powiedziała Marzenna Krefft, wiceprezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
krystek 2012-01-05 13:54   
krystek - Profil krystek
viajero: ja się założe GDN na pewno nie wyprzedzi KRK. Moje prognozy to 3,2 mln w KRK i 2,8 mln w GDN.
gosc_57fdf 2012-01-05 11:14   
gosc_57fdf - Profil gosc_57fdf
:) tez tak sadze, wiec sie nie zakladam
nederland 2012-01-05 00:12   
nederland - Profil nederland
Uhuu, mocne słowa
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama