×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Podsumowanie roku w ŁodziW grudniu Port Lotniczy Łódź obsłużył 28,3 tys. pasażerów. Jest to wynik prawie 8% lepszy niż rok temu.


Wszyscy odprawieni przez lotnisko w grudniu, to pasażerowie połączeń regularnych. Liczba 28,3 tys. pasażerów stanowi 13% wzrost w stosunku do analogicznego miesiąca ubiegłego roku.


W segmencie połączeń czarterowych nie odbył się żaden lot. Rok temu pasażerów było 1,2 tys. Dopiero w styczniu łódzkie lotnisko zaoferuje zimowy czarter do Egiptu.


Od początku roku z lotniska skorzystało 389,3 tys. pasażerów, czyli o 1,2% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (z uwzględnieniem ruchu przejętego z Okęcia we wrześniu 2010).

Jeśli nie uwzględnimy pasażerów przekierowanych z Okęcia w czasie trzech wrześniowych weekendów 2010 roku - wzrost pasażerów wyniesie 5,2% w porównaniu z rokiem 2010.

 - Biorąc pod uwagę załamanie na rynku przewozów czarterowych, które obserwowaliśmy w tym roku w Łodzi, tym bardziej dobrze wyglądają statystyki połączeń regularnych. Udało nam się na tym polu zanotować dwucyfrowy wzrost. Działo się tak głownie dzięki zwiększeniu wskaźnika wypełnienia samolotów. Na 2012 rok wyznaczyliśmy sobie bardzo ambitnie cele – chcemy aby wzrost ruchu osiągnął 20% - powiedział Mariusz Jachimek, członek zarządu Portu Lotniczego Łódź.

Tomasz Wyszyńskigość_d66bb - Profil
gość_d66bb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie