×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bez porozumienia w sprawie emisjiNa zakończonej w niedzielę konferencji klimatycznej ONZ w Durbanie (RPA) nie osiągnięto porozumienia co do limitów emisji gazów cieplarnianych w lotnictwie.

Dwutlenek węgla emitowany w lotnictwie, obok wypracowania nowego protokołu zastępującego protokół z Kioto, był jednym z głównych zadań stojących przed uczestnikami konferencji COP17. Wypracowane rozwiązania i porozumienia międzynarodowe nie spełniły jednak oczekiwań ekspertów.

W końcowym komunikacie Air Transport Action Group podkreśliła, że sprawy związane z emisją dwutlenku węgla będą dalej analizowane. 

- Podczas gdy wydaje się, że osiągnięto znaczący postęp w szerokim podejściu do zmian klimatycznych poprzez przedłużenie protokołu z Kioto i mapę drogową dla przyszłych rozwiązań prawnych, ponownie nie było postępu w sektorowym podejściu do emisji w lotnictwie - powiedział Paul Steele, dyrektor ds. środowiskowych IATA i równocześnie dyrektor wykonawczy ATAG. 

Steele dodał, że istnieje porozumienie pomiędzy członkami ATAG. Zgadzają się oni, że ograniczenie emisji w lotnictwie jest potrzebne. Paul Steele wyraził nadzieję, że globalne rozwiązania da się wypracować przed następnym Zgromadzeniem ICAO w 2013 r.

Dominik Sipińskigość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie