Ethiopian w Star Alliance

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
13 grudnia 2011 14:16
31 komentarzy
Reklama

Podczas uroczystości zorganizowanej na międzynarodowym lotnisku Bole w Addis Abebie zarząd Star Alliance powitał Ethiopian Airlines jako trzeciego członka sojuszu z siedzibą w Afryce.

- Zrobiliśmy dzisiaj duży krok naprzód w realizacji naszej strategii odnoszącej się do Afryki - stwierdził Jaan Albrecht, dyrektor generalny Star Alliance. - Po przyjęciu Ethiopian Airlines do sieci Star Alliance oferujemy naszym klientom najszerszy wybór lotów do i z Afryki oraz w obrębie kontynentu. Ponadto, dzięki Ethiopian Airlines, klienci Star Alliance zyskają lepszy dostęp do rynków Afryki, regionu świata, w którym rynek podróży lotniczych systematycznie rośnie.Po przyłączeniu Ethiopian Airlines sieć Star Alliance w Afryce obejmuje główne ośrodki handlowe i polityczne na kontynencie, zwłaszcza w jego wschodniej, środkowej i zachodniej części. Ogółem 16 linii członkowskich Star Alliance oferuje codziennie ponad 750 lotów do ponad 110 miejsc w 48 krajach na całym kontynencie - głównymi węzłami są Addis Abeba, Kair i Johannesburg.

- Dla Ethiopian Airlines dołączenie do najbardziej prestiżowego i najdłużej funkcjonującego sojuszu linii lotniczych na świecie jest kolejnym kamieniem milowym - stwierdził Tewolde Gebremariam, dyrektor generalny Ethiopian Airlines. - Ten dzień trwale zapisze się w naszej historii. Pozostaje on w zgodzie z wysiłkami firmy na rzecz położenia silnych fundamentów pod realizację celów założonych na 2025 r.

W skali globalnej, po przyłączeniu Ethiopian Airlines sieć Star Alliance liczy obecnie 28 linii oferujących codziennie ponad 21 000 lotów do 1290 miejsc w 189 krajach.

Fot. Boeing Media
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
4tech 2011-12-15 14:24   
4tech - Profil 4tech
obecnie bilety w EK na trasie UK-SYD ze stopem w DXB zaczynaja sie od 749 funtów zależności z którego lotniska wylatujemy. QS życzy sobie od 980 funtów. Terminy kwietniowe.
sokrates 2011-12-15 13:22   
sokrates - Profil sokrates
mogą dokoptowywać, zarówno BA i QF (i VS z HKG też może)
cani 2011-12-15 13:21   
cani - Profil cani
Teraz to ja zbaraniałem :-O Byłem święcie przekonany, że takiej możliwości nie ma. Ale widzę, że w obu przypadkach jest to możliwe, kurcze, nie wierzę :-O
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama