×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Żłóbek na poznańskiej ŁawicyW terminalu pasażerskim portu lotniczego Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego po raz szósty pojawi się żłóbek bożonarodzeniowy "W drodze". Dzięki współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Filharmonii Poznańskiej im. Tadeusza Szeligowskiego, POZ Airport Services sp. z o.o. oraz portu lotniczego Poznań-Ławica wszystkich przybywających na poznańskie lotnisko powita wyjątkowa atmosfera nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. 

Od pierwszej edycji w grudniu 2006 roku, żłóbek "W drodze" objęty jest patronatem honorowym przez Marka Woźniaka, marszałka województwa wielkopolskiego. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest ksiądz Witold Broniewski (pochodzący z Wielkopolski, na stałe mieszkający w Stuttgarcie), twórca licznych żłóbków bożonarodzeniowych na lotniskach i dworcach kolejowych na całym świecie. Autorem żłóbka, który zdobi poznański terminal, jest Jerzy Kopeć – artysta-rzeźbiarz 
z Przytocznej. Jego ludową wizję narodzin Jezusa oddają naturalnej wielkości postaci z litego drewna.

Uroczysta inauguracja tegorocznej edycji odbędzie się w dniu 17 grudnia br. o godzinie 18.00. Zostanie uświetniona koncertem kolęd w wykonaniu
chóru i orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Komentowanie tego wątku zostało wyłączone.

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie