×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: Nowe inwestycje już oddaneWczoraj (12.12) Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy oddał w użytkowanie sześć inwestycji: nową drogę kołowania, przedterminalową płytę postojową, stanowisko do odladzania samolotów, system odprowadzenia wód opadowych, bazę techniczną oraz drogę patrolową.

Przedterminalowa płyta postojowa łączyć się będzie z istniejącą płytą postojową, nową drogą kołowania oraz nowym Terminalem 2. Dzięki jej wybudowaniu lotnisku w Gdańsku zyska dziewięć nowych stanowisk postojowych dla samolotów kodu C (A320, B737) przed terminalem pasażerskim oraz 6 stanowisk dla samolotów kodu C w drugiej linii.Kolejną oddaną inwestycją jest płyta do odladzania samolotów o powierzchni 25 tys. metrów kwadratowych. Wykonana została na wschód od istniejącej płyty postojowej. Stanowisko umożliwi jednoczesną obsługę dwóch samolotów kodu C. Natomiast w okresie letnim władze lotniska zamierzają wykorzystać stanowisko jako płytę postojową dla samolotów.Droga kołowania to inwestycja, która pozwoli zwiększyć przepustowość operacyjną portu z 12 do 30 operacji lotniczych na godzinę. Droga usytuowana jest równolegle do drogi startowej.Ostatnimi oddanymi inwestycją są droga patrolowo – techniczna, która ma służyć do patrolowania całego terenu przez SOL i Straż Graniczną oraz baza techniczna.

- Koszt całości przedsięwzięć na lotnisku szacowany jest na około 400 milionów złotych. Unijna dotacja sięga 183 milionów zł, razem z innymi zadaniami oraz nowym gmachem terminalu T2 – komentuje Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego

Wszystkie inwestycje zrealizowane zostały przy udziale środków unijnych w ramach Funduszu Spójności oraz Programu Infrastruktura i Środowisko.

Justyna Żyła
fot. Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie