×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Etihad zamawia DreamlineryLinie lotnicze Etihad Airways ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zamówiły dziesięć Boeingów 787-9 Dreamliner oraz dwa Boeingi 777 w wersji cargo. Dzięki temu kontraktowi Etihad stał się największym klientem na model 787-9.

Kontrakt, zgodnie z cenami katalogowymi, jest warty 2,8 mld dolarów. Etihad Airways zamówiły do tej pory łącznie 41 Dreamlinerów, wszystkie w dłuższej wersji 787-9. Przewoźnik z ZEA oczekuje również na dostawę 12 Boeingów 777: dziesięciu pasażerskich w wersji -300ER oraz dwóch nowo zamówionych w wersji frachtowej.- Nasza decyzja o zwiększeniu floty Boeingów 787 Dreamliner to świadectwo dążenia Etihad Airways do posiadania jednej z najmłodszych i najbardziej paliwowydajnych flot na świecie. To również wynik naszego przekonania, że 787 będzie miał duży wpływ na naszą wydajność operacyjną i ofertę dla pasażerów - podkreślił James Hogan, szef Etihad Airways.

Etihad Airways to bardzo młode linie lotnicze, które zostały założone w 2003 roku. Obecnie latają do ponad 80 miast. Główna baza linii znajduje się na lotnisku w Abu Zabi. Etihad Airways korzystają z floty samolotów Airbus (modele A319, A320, A330, A340, a w przyszłości również A350 i A380) oraz Boeingów 777. 

Dominik Sipiński
Fot. Boeing Mediagość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie