×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


CSA ogranicza obecność na SłowacjiLinie Czech Airlines nie będą już oferować lotów z Bratysławy. Przewoźnik rezygnuje również z rejsów na trasach z Pragi do Popradu i Żyliny. Czeskie linie pozostaną obecne na rynku słowackim oferując jedynie połączenie do Koszyc, które będzie obsługiwane zgodnie z obowiązującym zimowym rozkładem lotów.

Decyzja ta została podjęta głównie ze względów finansowych, istotnym czynnikiem był również drastyczny spadek ilości rezerwacji w pierwszym kwartale przyszłego roku na lotach ze Słowacji.Zmiany w siatce połączeń Czech Airlines to nie tylko rezygnacja z nierentownych połączeń, ale i poszukiwanie nowych, ciekawszych rynków. W sezonie zimowym zwiększono częstotliwość, o dodatkowe 20 rejsów tygodniowo, na trasach do Rosji i na Ukrainę. W rozkładzie pojawiły się również nowe destynacje długodystansowe, obsługiwane przez Etihad, z którym linia ma podpisaną umowę code-share. Od 18 grudnia wystartuje nowe połączenie Praga - Baku.

Przewoźnik ogłosił zmniejszenie zdolności operacyjnych na poszczególnych trasach i zaprzestanie działalności na kolejnych w zeszłym miesiącu, w piśmie przesłanym do wszystkich pracowników i związków zawodowych. To kolejny krok Czech Airlines, który jest reakcją na zmiany w rynku lotniczym i narastający kryzys finansowy w Europie. Kilka dni temu CSA ogłosiły zwolnienie 100 pilotów.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_d66bb - Profil
gość_d66bb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie