9 mln pasażerów w Warszawie

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
09 grudnia 2011 13:21
11 komentarzy
Reklama

Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło dziś (9.12) swojego dziewięciomilionowego pasażera w tym roku. Okazał się nim pan Michał Smoliński z Warszawy, odlatujący samolotem Polskich Linii Lotniczych LOT do Paryża.

Szczęśliwy pasażer otrzymał od lotniska kartę Dobry Start uprawniającą do korzystania z salonów Executive Lounge oraz zestaw upominków. Polskie Linie Lotnicze LOT uhonorowały pasażera voucherem na 10 tysięcy mil w programie Miles and More oraz modelem samolotu w barwach LOT-u.

- Jestem bardzo mile zaskoczony. Właśnie wybieraliśmy się z żoną na weekend do Paryża i dostaliśmy dodatkowe prezenty. To będzie bardzo przyjemna podróż – powiedział uszczęśliwiony pan Michał.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce i jednym z największych w Europie Środkowej. Rok 2011 będzie trzecim w historii portu, w którym obsłużonych zostało więcej niż 9 milionów pasażerów. Rekordowy pod tym względem był rok 2008, w którym z usług lotniska skorzystało ponad 9,4 mln osób; w 2007 r. było ich 9,2 mln.

- Po kryzysie, który dotknął branżę lotniczą w roku 2009, liczba pasażerów obsługiwanych w Warszawie niemal bez przerwy rośnie. Spadki odnotowaliśmy tylko w kwietniu i wrześniu 2010 r. czego powodem były odpowiednio: chmura pyłu wulkanicznego i remont skrzyżowania dróg startowych – informuje Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina. – W przyszłym roku spodziewamy się dalszego wzrostu i nowych rekordów.

- Cieszymy się, że coraz więcej pasażerów wybiera podróż naszymi liniami. Dzisiaj jest szczególny dzień dla Lotniska Chopina w Warszawie, który jest głównym lotniskiem i hub’em LOT-u. Port obsłużył 9 milionowego pasażera w tym roku i nie ukrywamy satysfakcji, że okazał się nim właśnie podróżny LOT-u – mówi Marcin Piróg, prezes PLL LOT S.A. - Gratulujemy wyróżnienia i wierzymy, że kolejni „milionerzy” będą również podróżnymi LOT-u.

Anna Żuchlińska
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gosc_0d6ff 2011-12-15 11:26   
gosc_0d6ff - Profil gosc_0d6ff
Male Czechy maja Prage, do ktorej wala turysci z calego swiata jak w dym. Warszawa taka atrakcyjna niestety nie jest, ale ruch bedzie z roku na rok stopniowo wzrastal. Brakuje poza tym silnej lini, LO ze swoimi 50 samolocikami to smiech i zenua.
gosc_2a797 2011-12-15 09:20   
gosc_2a797 - Profil gosc_2a797
Male czechy a wynik o wiele lepszy.Na okeciu jak bedzie 25 mln paxow to mozna mowic o porcie o duzym znaczeniu w europie, dzis to takie regionalne lotnisko
gosc_3ec41 2011-12-09 21:25   
gosc_3ec41 - Profil gosc_3ec41
super by bylo gdyby LO i polski rzad zainwestowaly we flote LOTu kilka nowych dalekich polaczen do Azji i Ameryki i rozwoj polaczen w Europie postawilyby na nogi LOT i jego hub EPWA
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama