×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: Zwolnienia w WAS-ieWAS-KRK Airport Services, agent obsługi naziemnej na lotnisku w Krakowie, zapowiada zwolnienia grupowe. Pracę straci 95 osób. Głównym powodem jest kończąca się współpraca firmy z Ryanairem.

Odejście Ryanair stało się faktem, stanęliśmy na progu zwolnień grupowych. Wydawało się, że kryzys firmy staje się przeszłością, lecz prawdziwy kryzys dopiero nadchodzi - donosił w listopadzie na swojej stronie internetowej oddział NSZZ "Solidarność" w WAS-KRK AS

Irlandzki tani przewoźnik to największy klient firmy i całego krakowskiego lotniska. Jak udało nam się ustalić, firma handlingowa i linia już od roku nie mają stałej umowy o współpracy. Kontrakt wygasł z końcem 2010 r., od tego czasu samoloty i pasażerowie irlandzkiej linii są obsługiwani na zasadzie doraźnych porozumień. Na koniec grudnia br. współpraca WAS-KRK AS i Ryanaira zakończy się jednak definitywnie.

Konkurencja firm handlingowych na naszym lotnisku zapewnia liniom lotniczym elastyczność wyboru. Mamy zapewnienie od Ryanaira, że prowadzone obecnie rozmowy na temat dalszej obsługi handlingowej tej linii w Krakowie nie będą miały wpływu na obsługę pasażerów - przekonuje Urszula Podraza, rzeczniczka prasowa Kraków Airport. Irlandzki niskokosztowy przewoźnik zapowiedział 13 grudnia uruchomienie od marca rejsów do Krakowa z nowej bazy linii na Majorce

Na naszą prośbę o komentarz nie odpisał ani WAS-KRK AS, ani LS AS. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, ze kontrakt z Ryanairem to dla agenta obsługi naziemnej niewielki - jeśli w ogóle - zarobek, bo irlandzka linia twardo negocjuje bardzo korzystne warunki. Choć to niezależne firmy, lotnisko bacznie przyglądało się negocjacjom, by uniknąć wycofania się Ryanaira z Balic - wynika z naszych informacji.

Ryanair obsługuje 17 tras z krakowskiego lotniska - niemal połowę wszystkich. Lata do Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożykgość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie