×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: Nowe inwestycje PAŻPPolska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) planuje nowe inwestycje na krakowskim lotnisku. Pierwszą z nich jest budowa nowoczesnej wieży kontroli ruchu lotniczego. W rozstrzygniętym niedawno przetargu zwyciężyła firma PROCHEM S.A.

- Nowa wieża kontroli ruchu to ważna nie tylko operacyjnie, ale również wizerunkowo inwestycja o strategicznym znaczeniu dla rozwoju krakowskiego lotniska i regionu – powiedział Krzysztof Banaszek, prezes PAŻP.Nowa wieża będzie miała ponad 32,5 metry wysokości i powstanie razem z budynkiem administracyjno-technicznym. Obiekt zostanie zbudowany na działce o powierzchni 8,8 tys. metrów kwadratowych, a jego łączna powierzchnia użytkowa wyniesie prawie 2,5 tys. metrów kwadratowych. Budowa rozpocznie się wiosną 2013, a zakończy pod koniec 2014 roku. Koszt projektu to ponad 723 tys. złotych.Kolejnym wyzwaniem jest budowa ośrodka radiolokacyjnego z nowym radarem. Powstanie on w miejscu aktualnie pracującego radaru. Nowy radar wyposażony będzie w system Mode S, co pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa prowadzonego ruchu lotniczego. Również i w tym przypadku zakończenie budowy przypadnie na rok 2014.

Jednak to nie koniec planów inwestycyjnych PAŻP na krakowskim lotnisku. W najbliższych latach ma powstać radiolatarnia DVOR/DME wraz z infrastrukturą teletechniczną. Koszt inwestycji osiągnie prawie 3 mln złotych. Do końca 2012 zastanie wykonane również nowe zasilanie energetyczne, połączenia teletechniczne oraz modernizacja zagospodarowania i wyposażenia obiektu NDB.

Justyna Żyła
Fot. Kraków Airport
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie