×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France: Trzy nowe bazy we Francji
Linia lotnicza Air France ogłosiła zamiar otwarcia w 2012 roku trzech nowych baz na terenie Francji: w Tuluzie, Nicei oraz Bordeaux.

Regionalne bazy to część nowej strategii biznesowej francuskiego przewoźnika, która polega na stopniowym zwiększaniu oferty bezpośrednich lotów na trasach krajowych i zagranicznych z pominięciem Paryża. Dzięki takim działaniom Air France ma nadzieję na obniżenie kosztów operacyjnych o około 15%.

- Air France musi wzmocnić konkurencyjność i postawić na dalszy rozwój operacji na średnich dystansach. Dysponując wykwalifikowanymi i zmotywowanymi pracownikami, młodą flotą samolotów oraz ciągle rozwijającą się siatką połączeń linia posiada duży potencjał, aby osiągnąć zamierzony cel - zaznaczył Alexandre de Juniac, prezes Air France.Linia uruchomi 16 nowych kierunków z Tuluzy do miast w Europie oraz w obszarze Morza Śródziemnego. Po zmianach siatka przewoźnika obejmie 28 tras. Natomiast z lotniska w Nicei polecimy w sześciu nowych kierunkach: do Aten, Istambułu, Neapolu, Tel Awiwu, Wenecji oraz Barcelony. Oznacza to zwiększenie do 330 lotów tygodniowo na 22 trasach.

Nowe bazy to również odpowiedź na decyzje niskokosztowych przewoźników, oraz próba ograniczenia ich udziału w rynku. Przypomnijmy, że easyJet, w październiku ogłosił otworzenie baz w Tuluzie oraz Nicei. Począwszy od lata 2012 niskokosztowy przewoźnik w każdym porcie umieści dwa samoloty. Natomiast od sezonu letniego Tuluza stanie się również bazą regionalną dla linii Vueling.

Justyna Żyła
Fot. Piotr Bożykgość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie