×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Vietjet Air wystartuje 25 grudnia
Wietnamska tania linia Vietjet Air poinformowała, że 25 grudnia zainauguruje swoje loty. Pierwsze połączenie obsłuży jedną z najbardziej uczęszczanych tras krajowych w Wietnamie pomiędzy Ho Chi Minh i Hanoi.

To dobra wiadomość również dla tych którzy wybierają się z Warszawy do Wietnamu i chcieliby odwiedzić inne miasta. Vietjet Air zaoferuje na wspomnianej trasie dwa loty dziennie. Ceny biletów zaczynają się już od 100 tys. dongów (15 zł) w jedną stronę.Od 1 lutego 2012 roku polecimy również z Ho Chi Minh do Da Nang, ale na tę chwilę jeszcze nie wiadomo z jaką częstotliwością będą odbywać się rejsy. Kolejne destynacje w Wietnamie oraz Azji Południowo-Wschodniej mają się pojawić w siatce połączeń w połowie 2012 roku, gdy zostanie dostarczony ostatni z Airbusów A320.

Flota przewoźnika składać się będzie z trzech używanych Airbusów A320, które wyleasingowane są od firmy ALAFCO. W październiku podpisano ostateczną umowę o wynajmie samolotów, a pierwszy z Airbusów dotarł już do Wietnamu.Wszystkie maszyny pochodzą od Wataniya Airways, przewoźnika z Kuwejtu, który zawiesił swoje operacje w marcu tego roku. Pierwszy z Airbusów A320 (S/N:3739) otrzymał już wietnamską rejestrację VN-A666. Samolot został wyprodukowany w 2008 roku. Kolejne dwie maszyny A320 (S/N:3791 i 4049), wyprodukowane w 2009 roku, zostaną dostarczone do przewoźnika kolejno z początkiem stycznia i maja 2012 roku.

Prywatny przewoźnik zapewnił sobie licencję na prowadzenie działalności lotniczej już w listopadzie 2007 roku, ale w minionych czterech lata napotkał różne przeszkody prawne i polityczne, które przekreśliły wcześniejszy start linii.Jednak na początku listopada 2011 roku urząd lotnictwa cywilnego Wietnamu (CAAV) wpisał Vietjet Air jako przewoźnika świadczącego przewozy lotnicze w oparciu o model taniej linii lotniczej.

Vietjet Air będzie drugim tanim i prywatnym przewoźnikiem w Wietnamie.

Piotr Bożyk
Fot. VietJet Airgość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie