×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Transaero kupuje Airbusy A320neo
Dziś (5.12) rosyjskie linie Transaero Airlines i Airbus sfinalizowali umowę na zakup 8 samolotów typu A320neo. Oznacza to zerwanie z dotychczasową strategią przewoźnika. Linia, poza kilkoma samolotami Tu-214, korzysta obecnie wyłącznie z amerykańskich Boeingów.

- To zamówienie A320neo potwierdza ambicje Transaero, aby stać się pierwszym operatorem tego typu samolotów w Rosji, WNP i Europy Wschodniej. Te najnowsze samolotów pozwolą nam zaoferować maksymalny komfort dla naszych pasażerów, a ich niskie zużycie paliwa pomoże w obniżeniu kosztów operacyjnych linii - powiedziała Olga Pleshakova, prezes Transaero Airlines.- Jesteśmy bardzo zadowoleni z powitania Transaero jako pierwszego klienta Airbusa A320neo w Rosji. Ruch pasażerski w tym regionie ma wzrastać średnio 5,6 procenta rocznie w ciągu najbliższych 20 lat. Jesteśmy przekonani, że A320neo to najlepszy i najbardziej przyjazny środowisku samolot w celu spełnienia wymagań tego rynku - powiedział John Leahy, wiceprezes Airbusa ds. sprzedaży.

Po raz pierwszy podpisanie porozumienia ujawniono podczas salonu MAKS w Moskwie. Teraz umowa została oficjalnie sfinalizowana.

Nie podano jakie silniki będą napędzać samoloty A320neo w barwach Transaero. Przewoźnik będzie pierwszym klientem Airbusa na ten model w Rosji. Warto dodać, że linie Transaero zamówiły również cztery Airbusy A380.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie