×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


2,5 miliona pasażerów w KatowicachRekord w Katowicach pobity. Po raz pierwszy w historii katowickiego lotniska został odprawiony 2,5 milionowy pasażer. Szczęśliwym pasażerem był Piotr Hajewski podróżujący linią lotniczą OLT Jetair do Gdańska.

W nagrodę 2,5 milionowy pasażer otrzymał od linii voucher na dziesięć przelotów liniami OLT Jetair.Mijający rok będzie rekordowy dla pyrzowickiego lotniska. Prognozuje się, że do jego końca z usług portu skorzysta ogółem 2,55 mln pasażerów, najwięcej w historii i o ponad 155 tys. podróżnych więcej niż w 2010 roku.

Rekordowa jest także liczba pasażerów latających w ruch czarterowym, ok. 820 tys., co stawia Pyrzowice na pierwszym miejscu wśród polskich portów regionalnych.

Od pierwszego rejsu pasażerskiego z Pyrzowic, który miał miejsce 6 października 1966 roku, do chwili obecnej, odprawiono 17 mln 807 tysięcy pasażerów, a od momentu, kiedy zarząd nad lotniskiem przejęło Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, tj. od 1993 roku linie lotnicze przewiozły 16,1 mln podróżnych.

Paweł Cybulakgość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie