Rickard Gustafson (SAS) gościem SPCC

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
05 grudnia 2011 17:26
1 komentarz
Reklama

W środę (30.11) w hotelu Radisson Blu w Warszawie odbyło się spotkanie z Rickardem Gustafsonem, prezes linii SAS organizowane przez Skandynawsko-Polską Izbę Gospodarczą (SPCC). W spotkaniu uczestniczyli ambasadorzy Szwecji, Estonii, Finlandii, Norwegii, Danii, przedstawiciele SPCC, biznesu oraz mediów. Nasza redakcja również uczestniczyła w tym wydarzeniu.Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza (SPCC) to stowarzyszenie ludzi biznesu stworzone przez i dla przedsiębiorców związanych ze Skandynawią. Główna siedziba SPCC znajduje się w Warszawie, ale organizacja jest aktywna na terenie całego kraju poprzez biura regionalne działające w Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, we Wrocławiu oraz w Szczecinie.W chwili obecnej SPCC zrzesza ponad 340 firm, co sprawia, że należy do grona największych izb bilateralnych działających w Polsce. Członkostwo w Izbie to możliwości nawiązywania kontaktów z elitarną grupą osób zarządzających prężnymi firmami skandynawskimi, to sposób na znalezienie inspiracji dla każdego, kto dąży do rozwoju swojej firmy.

Nowa strategia 4Excellence

We wrześniu tego roku linie SAS ogłosiły nową strategię - 4EXCELLENCE, która koncentruje się na czterech obszarach działalności: Commercial Excellence (Doskonałość w Biznesie); Sales Excellence (Doskonałość w Sprzedaży); Operational Excellence (Doskonałość w Działaniach Operacyjnych) oraz People Excellence (Doskonałość w działaniach personalnych i rozwoju kapitału ludzkiego) Jednocześnie zmieniło się kierownictwo Grupy SAS w oparciu o te cztery obszary.

- Pomyślne wdrożenie poprzedniej strategii, Core SAS sprawiło, że mamy teraz znacznie lepsze warunki na rozpoczęcie realizacji 4EXCELLENCE - powiedział Rickard Gustafson, prezes linii SAS.

Linia chce nadal kontynuować rozwój w oparciu o dotychczasowe osiągnięcia oraz nową strategię, w efekcie wyznaczać wyższe standardy w branży lotniczej.

W ramach poprzedniej strategii Core SAS, linie lotnicze zmniejszyły od 2008 roku koszty jednostkowe o 23%, jednocześnie osiągając w tym samym czasie najwyższego wskaźnik zadowolenia klientów od 11 lat, a także od dwóch i pół roku, cieszą się mianem najbardziej punktualnej linii lotniczej w Europie. Te osiągnięcia są doskonałą platformą, na której linia opiera swój dalszy rozwój.Strategia 4Excellence ma na celu osiągniecie do roku 2015 najwyższych standardów w czterech kluczowych obszarach: Commercial Excellence (Doskonałość w Biznesie); Sales Excellence (Doskonałość w Sprzedaży); Operational Excellence (Doskonałość w Działaniach Operacyjnych) oraz People Excellence (Doskonałość w działaniach personalnych i rozwoju kapitału ludzkiego).

Celem SAS jest w dalszym ciągu obsługa pasażerów podróżujących w celach biznesowych, ale jednocześnie SAS planuje rozszerzyć ofertę dla klientów, którzy latają w celach turystycznych czy prywatnie.

- Chcemy być preferowaną linią lotniczą dla podróżnych, bez względu na cel ich wyjazdów. Chociaż mamy już rekordowo wysoki wskaźnik poziomu satysfakcji klientów, zaoferujemy jeszcze lepsze i bardziej zharmonizowane usługi w tym Economy Extra na trasach krajowych w Skandynawii - przekonywał Gustafson.

Przewoźnik stworzy również bardziej skuteczny model sprzedaży, a także będzie kontynuował działania gwarantujące, że program EuroBonus, jest najbardziej atrakcyjnym programem lojalnościowym na rynku. SAS chce również utrzymać pozycję najpunktualniejszej linii lotniczej w Europie oraz zapewnić najwyższą jakość usług.Ważnym warunkiem do osiągnięcia trwałej rentowności jest dalsze obniżenie kosztów jednostkowych do 2015 roku, o 3-5% rocznie, przy jednoczesnym wzroście wydajności i jakości we wszystkich obszarach działalności SAS zgodnie z wytycznymi tej strategii.

- Chcemy uwolnić i rozwijać potencjał naszych pracowników przede wszystkim poprzez niezawodne przywództwo oraz poświęcić więcej uwagi tym pracownikom, którzy mają bezpośredni kontakt z naszymi klientami. Pragniemy, aby wszyscy pracownicy zrozumieli, w jaki sposób ich działania przyczyniają się do osiągnięcia celów SAS - dodał Gustafson.

Strategia 4Excellence ma na celu zapewnienie SAS pozycji lidera w dziedzinie lotnictwa w Europie Północnej.

Flota średniego dystansu przewoźnika skupiać się będzie przede wszystkim na zamówionych A320neo, A320 oraz Boeingach 737 Next-Generation. Choć SAS był wymieniany w gronie przewoźników który może zakupić model 737 MAX. Zapytaliśmy o to prezesa jednak ten stanowczo zaprzeczył.

- Boeing 737MAX istnieje póki co na papierze. Nie znamy jego głównej konfiguracji i specyfikacji tym samym nie wiemy o nim nic konkretnego. Owszem widzimy dla niego perspektywę w późniejszym czasie jako następcy Boeinga 737 Next-Generation natomiast na tę chwilę na pewno nie - powiedział nam Gustafson.

SAS najpunktualniejszą linią na świecie

Linie SAS ustanowiły rekord punktualności i dzięki temu trzeci kwartał z rzędu są najpunktualniejszymi liniami lotniczymi na świecie. Średnio 93,84% lotów SAS przybywa na czas, co jest najlepszym wynikiem w kategorii „duże linie lotnicze“, obejmującej przewoźników realizujących ponad 30 tys. lotów rocznie.Wszystkie dane statystyczne dostarcza niezależna firma Flightstats.

Piotr Bożyk
Fot. SPCC, Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

jjemiolo 2011-12-06 04:54   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Czy ktos cos wie wiecej dlaczego dotychczasowa "wspolpraca" SK-LO jest tak minimalna - tylko c/s WAW-CPH. Moze LO chcialby ale nie jestem pewien czy SK jest zainteresowane? A sporo mozna by sie od SK nauczyc.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama