×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Malev: Odprawa mobilna już dostępna
Wczoraj (1.12) linia Malev wprowadziła usługę odprawy przez telefon komórkowy (mobile check-in). Z punktu widzenia klienta nowa usługa jest elastyczna, łatwa i wygodna, a także przyjazna środowisku, ponieważ nie wymaga drukowania karty pokładowej.

Mobilna odprawa wymaga telefonu komórkowego, który może połączyć się z Internetem i stroną linii. Proces odprawy jest bardzo łatwy i wygodny. Po wpisaniu nazwiska, numeru biletu lub rezerwacji użytkownik może wybrać swoje miejsce na pokładzie oraz otrzymać kartę pokładową, która zostanie wysłana SMS-em lub e-mailem.

W obu przypadkach pasażer otrzymuje kartę pokładową z kodem kreskowym, który może być wyświetlany na ekranie telefonu. Mobilną kartę pokładową trzeba okazać w punktach kontroli lotniskowej: celnej i bezpieczeństwa, a także przy wchodzeniu na pokład samolotu.Podobnie jak w przypadku odprawy online, mobilna odprawa jest dostępna na 36 godzin przed planowanym czasem odlotu. Jeśli pasażer podróżuje z bagażem, postępuje tak samo jak w przypadku odprawy online, czyli musi go nadać w specjalnym punkcie "drop-off".

Pasażerowie mogą być poproszeni o okazanie kart pokładowych nawet podczas wejścia na pokład samolotu, tak więc ważne jest, aby zachować wirtualną kartę pokładową dostępną na telefonie komórkowym aż do momentu zajęcia miejsca na pokładzie.

Równolegle z wprowadzeniem mobilnej odprawy, Malév udostępnił nową opcję dla swoich klientów, którzy podczas odprawy online mogą zażądać wysłania wiadomości SMS z kartą pokładową.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie