×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair: Zmiany w płatnościach za kartę
Tanie linie lotnicze Ryanair pobierają opłatę transakcyjną przy płatności polską kartą MasterCard PrePaid - alarmują nasi czytelnicy. Obecnie przewoźnik nalicza 6 EUR za rezerwację biletów na trasy rozpoczynające się w Wielkiej Brytanii oraz Włoszech. To właśnie w tych krajach Ryanair wprowadził ostatnio kartę Cash Passport - jedyną zwalniającą z opłaty manipulacyjnej.

Prowizja nie jest pobierana przy rezerwacji biletów na trasach rozpoczynających się w Polsce.Przewoźnik zapowiada wprowadzenie swoich kart Ryanair Cash Passport w najbliższym czasie w Hiszpanii, Niemczech oraz Irlandii. W Polsce zostaną one wprowadzone w 2012 roku.

- Opłata w Wielkiej Brytanii i Włoszech jest doliczana przy dokonywaniu rezerwacji pomimo użycia polskiej karty. Nie będzie doliczana jeśli będzie to lot Polska-Wielka Brytania-Polska czy też Polska-Włochy-Polska. Polskie karty MasterCard Prepaid będą zwolnione z opłaty do czasu wprowadzenia Ryanair Cash Passport. Od 1 grudnia Ryanair Cash Passport obowiązuje również we Włoszech, Jeszcze w tym roku będzie wprowadzony w Hiszpanii, natomiast od 31 stycznia będzie także w Irlandii i Niemczech. W związku z tym, płacąc kartą MasterCard PrePaid po podanym terminie, będzie doliczana opłata administracyjna. Jeśli chodzi o Polskę jeszcze nie ma określonego terminu na wprowadzenie w życie, ale na pewno będzie to miało miejsce w 2012 roku - powiedziała Katarzyna Gaborec, przedstawiciel przewoźnika na Europę Środkową.

Anna Żuchlińskagość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie