Ryanair: Zmiany w płatnościach za kartę

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
02 grudnia 2011 11:18
15 komentarzy
Reklama

Tanie linie lotnicze Ryanair pobierają opłatę transakcyjną przy płatności polską kartą MasterCard PrePaid - alarmują nasi czytelnicy. Obecnie przewoźnik nalicza 6 EUR za rezerwację biletów na trasy rozpoczynające się w Wielkiej Brytanii oraz Włoszech. To właśnie w tych krajach Ryanair wprowadził ostatnio kartę Cash Passport - jedyną zwalniającą z opłaty manipulacyjnej.

Prowizja nie jest pobierana przy rezerwacji biletów na trasach rozpoczynających się w Polsce.Przewoźnik zapowiada wprowadzenie swoich kart Ryanair Cash Passport w najbliższym czasie w Hiszpanii, Niemczech oraz Irlandii. W Polsce zostaną one wprowadzone w 2012 roku.

- Opłata w Wielkiej Brytanii i Włoszech jest doliczana przy dokonywaniu rezerwacji pomimo użycia polskiej karty. Nie będzie doliczana jeśli będzie to lot Polska-Wielka Brytania-Polska czy też Polska-Włochy-Polska. Polskie karty MasterCard Prepaid będą zwolnione z opłaty do czasu wprowadzenia Ryanair Cash Passport. Od 1 grudnia Ryanair Cash Passport obowiązuje również we Włoszech, Jeszcze w tym roku będzie wprowadzony w Hiszpanii, natomiast od 31 stycznia będzie także w Irlandii i Niemczech. W związku z tym, płacąc kartą MasterCard PrePaid po podanym terminie, będzie doliczana opłata administracyjna. Jeśli chodzi o Polskę jeszcze nie ma określonego terminu na wprowadzenie w życie, ale na pewno będzie to miało miejsce w 2012 roku - powiedziała Katarzyna Gaborec, przedstawiciel przewoźnika na Europę Środkową.

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
adamlubin 2011-12-04 20:17   
adamlubin - Profil adamlubin
Co do tych kodów -to wpisujcie tylko te pisane kursywą ,wystarczy . Czy jest jako pierwsze czy drógie słowo -tylko pochyłe
ktgracz 2011-12-04 19:36   
ktgracz - Profil ktgracz
dla których* // Ps. przynajmniej jest niezły kabaret w sieci na różnych forach ;) i śmieję się do łez jak czytam te straszne historie (tak jakby mieliby zaraz skakać z mostu haha) z życia wzięte :)
ktgracz 2011-12-04 19:30   
ktgracz - Profil ktgracz
Przyznaję niezły jest.. :) // Co tam płatność kartą - jest na to prosty sposób: płacisz taką którą masz w portfelu i kosztem 25zł za os. za lot masz problem z głowy :D Szok to ta wielokrotnie pojawiająca się capcha.. bo to uderza we wszystkich, nawet tych z Europy zachodniej którym 6GBP/EUR to jak splunąć.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama