×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


CSA zwolni stu pilotówCzeskie linie lotnicze CSA zwolnią stu pilotów. To jedna trzecia wszystkich zatrudnionych w tej firmie. Zwolnienia nastąpią w ciągu najbliższych dni. 

Jak donoszą czeskie media, redukcja zatrudnienia jest częścią planu restrukturyzacji linii. Niektórzy ze zwolnionych pilotów mogą zostać ponownie zatrudnieni przez czarterowy oddział linii, Holidays Czech Airlines, ale na gorszych warunkach i z niższym wynagrodzeniem. 

W 2010 r. czeski przewoźnik stracił ponad 30 mln dolarów. Linie CSA posiadają w swojej flocie samoloty typów Airbus A319, A320 i A321, ATR 42-500 oraz Boeing 737-500. W oddziale czarterowym latają obecnie dwa Airbusy A320 oraz dwa Boeingi 737-400, ale przewoźnik zapowiedział, że do tego segmentu działalności zostanie wkrótce skierowanych kolejnych 11 maszyn. 

CSA obsługuje połączenia z Pragi do Warszawy i Krakowa. Do Poznania latają samoloty linii Central Connect Airlines na zasadzie code-share z czeskim przewoźnikiem. 

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie