×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Opóźniona certyfikacja silników GE w 787
Po raz kolejny opóźnia się certyfikacja silników General Electric GEnx-1B, które są drugą jednostką napędową Dreamlinera. Najprawdopodobniej producent wniósł zbyt dużą ilość poprawek do tych silników dlatego potrzeba więcej czasu na ich certyfikację.

Amerykańska federalna administracja lotnictwa (FAA) przełożyła zakończenie certyfikacji GEnx-1B na początek 2012 roku ze względu na małą dostępność samolotów w celu zaspokojenia ostatecznych wymogów regulacyjnych. Boeing i FAA odmówili oficjalnego komentarza na ten temat.Nowe wytyczne i przesunięcie certyfikacji przez FAA po raz kolejny opóźni dostawy samolotów B787 z silnikami GE. W tej chwili pierwszą poszkodowaną linią jest Air India, które do końca tego roku miały odebrać cztery maszyny tego typu. Teraz wiemy, że nie otrzymają żadnej, a pierwsza z nich może przylecieć dopiero w lutym lub marcu 2012 roku.

Do tej pory Boeing dostarczył dwie maszyny 787 Dreamliner. Wszystkie dla linii ANA. Jednak te samoloty są napędzane silnikami Rolls-Royce. Z nieoficjalnych informacji wynika, że do końca roku dostarczonych zostanie tylko pięć Dreamlinerów.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie