Q400 lądował bez przedniego podwozia

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
08 kwietnia 2012 23:15
1 komentarz
Reklama

Bombardier Dash Q400 amerykańskiej linii Colgan lądował dziś (8.4) awaryjnie bez wysuniętego przedniego podwozia na lotnisku w Houston. Nikomu z 35 osób na pokładzie nic się nie stało.

Turbośmigłowa maszyna wykonywała rejs z Little Rock do Houston. Piloci odkryli problemy z przednim podwoziem przed lądowaniem i zdecydowali się na zgłoszenie sytuacji awaryjnej. Po przyziemieniu samolot szorował przez chwilę dziobem o pas. Choć pojawiły się iskry, nie wybuchł pożar, a pasażerowie bezpiecznie opuścili maszynę.Colgan to część linii Pinnacle Airlines, które wykonują m.in. loty dla United jako United Express Jet. Rzecznik właściciela samolotów nazwał problemy "niezmiernie rzadkimi" i zapowiedział dokładne zbadanie przyczyn. W przeszłości kanadyjskie Bombardiery Dash Q400 miały kłopoty techniczne związane z usterkami głównego podwozia. Seria awaryjnych lądowań doprowadziła m.in. do wycofania tego modelu z floty skandynawskich linii SAS. Tamte problemy mogły być jednak związane z błędami w serwisowaniu, bo te same maszyny latały potem bez usterek w innych liniach.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

solokhumbu 2012-04-09 12:13   
solokhumbu - Profil solokhumbu
Czyli: Houston, we've got a problem ;-) A serio mówiąc: nikomu nic się nie stało, to najważniejsze. Choć zapewne za chwilkę oponenci tegoż właśnie zakupu dla K2 będą mieć pole do popisu.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama