×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Okęcie: Zakończono remont płyty PPS3
Dziś (25.11) firma Skanska zakończyła remont płyty postojowej PPS3 oraz drogi kołowania DK-U2 na Lotnisku Chopina w Warszawie. Był to pierwszy remont płyty PPS3 od czasu jej budowy w 1995 roku.

Nawierzchnia płyty i drogi DK-U2 nie nadawała się już do eksploatacji z powodu licznych spękań i obniżonej nośności i wymagała natychmiastowej naprawy – wyjaśnia Robert Wójcik, menedżer projektu z firmy Skanska.W ramach przeprowadzonych prac wyburzona została konstrukcja nawierzchni z betonu cementowego (ok. 38,5 tys. m kw.) oraz istniejące odwodnienie liniowe kanalizacji deszczowej. Wybudowane zostały nowe instalacje odwadniające i nowa konstrukcja płyty z warstwami stabilizującymi grunt, warstwami mrozoodpornymi, 18-cm podbudową i nową betonową nawierzchnią o grubości 33 cm. Do wykonania remontu zużytych zostało łącznie ok. 20 tys. m sześć. betonu.

Obecnie trwa procedura certyfikacji płyty PPS3 i drogi DK-U2 i dopuszczenia ich do eksploatacji.

Fot. Lotnisko Chopina
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie